V Brně se začíná reálně rýsovat výstavba nového velodromu

17.01.2019 | Libor Matějka

V Brně se začíná reálně rýsovat výstavba nového velodromu

Brno by mohlo mít nový velodrom. V nejbližších dnech vám přineseme rozhovor s náměstkem pro školství a sport brněnského magistrátu panem Jaroslavem Suchým. Cyklistická hala v Brně - Komárově se jeví jako velice reálná.

A měl by to být reprezentativní stánek dráhové cyklistiky - národní centrum. Brno bylo vždy "hlavním" městem cyklistiky v českých zemích.

Hala má stát na jiném místě, než stávající velodrom na brněnském výstavišti. Vybráno bylo místo u dalších sportovišť, vedle stávající dráhy BMX v Brně - Komárově. A tak i bikrosaři zde najdou své zázemí. Vedle dráhových disciplín zde dostane prostor i sálová cyklistika, která má v Brně velkou tradici.


K novému velodromu jen několik stručných čísel, víc vám přineseme v připravovaném rozhovoru s panem náměstkem Jaroslavem Suchým:

Dráha bude dřevená s délkou 250 metrů, pochopitelně splňující předpisy UCI.

Hala bude mít kapacitu 2000 - 2500 diváků. Velikost haly 122 x 92 x 18,5 metru. Zastavěná plocha  10 515 m2. Obestavěný prostor 198 000 m3.


Velodrom bude obsahovat zázemí pro dráhový sport, BMX, sálovou cyklistiku i silniční cyklistiku. Měly by zde dostat prostor vedle správy velodromu i brněnské kluby a tělovýchovné jednoty. A také Ústav sportovní medicíny.

Foto studie Arch.Design 
Mohlo by vás zajímat

Kolem Polska 2020

02.07.2020


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste