Druhá dnešní půletapa měřila 97 km a převýšení činilo 340 metrů. Tedy rovinatá etapa, z níž se vymykalo 200 metrové stoupání 5 km před cílem o průměrném sklonu 12,1 %.

Ovládli ji cyklisté nizozemského kontinentálního VolkerWessels, kteří obsadili 1. a 3. místo.

Z Čechů dokončil v etapě nejlépe na 7. místě Tomáš Bárta z Topforex ATT Investments (na titulním ilustračním snímku v dolní řadě druhý zleva), 10. Alois Kaňkovský z Elkov Kasper.

Alois Kaňkovský (uprostřed) dnes na 11. a 10. místě. Vpravo v dresu národního šampiona Michael Kukrle.

Třetí dojel nejzkušenější závodník nizozemského týmu Coen Vermeltfoort, který v dopolední části dokončil na 4. místě. Je to 33letý Nizozemec, který v minulosti dva roky jezdil v Rabobanku (WorldTour) a posléze dva roky v Roompotu (ProConti).

Ze 148 cyklistů pouze 10 mělo horší čas než vítěz. Mezi nimi z Čechů Tomáš Jakoubek (+1:08).

Už podruhé se na stupně vítězů dostal Alan Banaszek (Mazowsze), v dopolední etapě dojel třetí a odpoledne druhý. Což ho vyneslo na průběžné první místo

Pavel Bittner z Development DSM klesl po této etapě na 4. místo (+0:03), Jiří Petruš z Topforex ATT Investments na 9. (+0:05) a na 10. se naopak posunul díky účasti v tříčlenném úniku a vteřinové bonifikaci z prémie Jan Bárta z Elkov Kasper (+0:06).

Nick Brabender, který etapu vyhrál, se dostal do modrého dresu nejlepšího mladíka před druhého Pavla Bittnera a třetího Tomáše Bártu.

Pavel Bittner odstartoval do odpolední etapy v dresu pro nejlepšího mladíka.