Objet celý ostrov znamenalo pro cyklisty natočit 186 km a nastoupat 1730 metrů. Mezi 40. a 60. km to bylo hodně v kopcích, hned na úvod 9 km s 5%. Náročnější pak byl ještě 1,6 km dlouhý kopec s průměrnými 6,2%, jehož vrchol se nacházel 30 km před cílem. Loni se jelo to samé a čas vítěze získalo 60 lidí. Mezi nimi Matúš Štoček na 4. místě.

ATT Investments nastoupil v sestavě Filip Řeha, Jiří Petruš, Daniel Turek, Matthias Schwarzbacher, Matúš Štoček, Šimon Vaníček a Márton Dina.

Soupeři jim bylo 23 dalších týmů, z toho 15 kontinentálních, mj. devo tým Astany, norský Coop s vítězem obou etap z předešlého etapáku Visit South Aegean Island Norem Dregem, rakouský Vorarlberg se švýcarským závodníkem Lukasem Rüeggem, který byl celkově druhý za Dregem, německý Lotto Kern-Haus PSD Bank s Martinem Bártou i rakouský Felt Felbermayr s Michaelem Kukrlem.

Čeští jezdci se výsledkově neprosadili. Nejlépe byl klasifikován Slovák Matúš Štoček na 18. místě v čase vítěze, který získalo dalších 60 lidí. Mezi nimi ještě Šimon Vaníček (46.) a Matthias Schwarzbacher (54.).

Márton Dina, Dan Turek a Jirka Petruš přijeli ve skupině, která ztratila 43 vteřin, Filip Řeha, Michael Kukrle i Martin Bárta načetli ještě větší ztrátu.

„Závod z našeho pohledu proběhl tentokrát klidně, žádné pády, žádné defekty, neodjela žádná skupina, která by významněji ohrožovala hromadnou koncovku, na kterou jsme měli připraven scénář. Ten bohužel nevyšel, kluci byli v závěru hodně zavření a nedokázali se víc prosadit. Čekali jsme víc, budeme muset na takových závěrech zapracovat,“ komentoval závod z pohledu ATT Investments sportovní ředitel Vojta Řepa.

Nor Drege, který vyhrál obě etapy předešlého etapáku, tentokrát podlehl 25letému Američanovi Tyleru Stitesovi z amerického konti týmu Project Echolen. Stites dokázal za svou dosavadní kariéru vyhrát už osm závodů, resp. etap ve dvojkových závodech, většinu doma v USA.