Dánská jednorázovka kategorie 1.2 na 195 km s centrem ve městě Herning nebyla obtížná z pohledu převýšení (cca 1000 metrů), ale členitostí trasy a povrchem. Houpavá trať byla totiž proložena 16 štěrkovými úseky po úzkých cestách, které dohromady měřily k 28 km a byly rozloženy relativně rovnoměrně po celé trase. Závěr se odehrál na městském přibližně 5 km okruhu, který cyklisté absolvovali 4x. Dala se očekávat mimořádná selekce.

Na start se postavilo 25 celků. Nejvýše postaveným byl norský Uno-X. Z kontinentálních tu byly především domácí celky Riwal, ColoQuick, BHS, také norský Coop, nizozemský Ablock, belgický Tarteletto či polský Mazowsze. A značné množství převážně domácích klubových celků. Mezi nimi i sedmička Topforex ATT Investments ve složení Bárta, Fiala, Gajdula, Klabouch, Petruš, Štoček a Voltr.

Suverénně nejvíc bylo na startu Dánů a ti se také dokázali výrazně prosadit. V první desítce jich dojelo osm.

Z Topforexu dokončil nejlépe Jiří Petruš. V cíli byl součástí 23členné první skupiny, z které se rekrutoval vítěz Mads Ostergaard z Team Coloquick. Petruš je klasifikován na 18. místě.

Druhým nejlepším z českého týmu byl Petr Fiala na 40. místě (+5:30), 47., resp. 48. místo brali Tomáš Bárta a Matúš Štoček (+7:34).

Petr Kaltofen, sportovní ředitel Topforex ATT Investements: „Velmi náročný závod délkou a štěrkovými úseky. Hodně defektů a pádů. Ze 175 lidí dokončila necelá sedmdesátka. My jsme tohle přežili poměrně dobře. Na nejmladší Voltra a Gajdulu to bylo příliš těžké. V první skupině, která se zhruba 50 km před cílem rozdělila kvůli pádu, který zdržel Bártu a Štočka, jsme měli 3 lidi. Klaboucha 20 km před cílem vyřadil defekt. Fiala se snažil pomoci Petrušovi. Ten najížděl k cíli kolem 10. pozice, ale dva lidi před ním spadli, takže nakonec 18. místo. Samozřejmě bychom rádi brali lepší umístění. Spokojeni jsme ale s týmovým pojetím a výkonností.“