V uplynulém týdnu jezdci Tirol KTM o sobě dali docela hodně vědět na Tour of Alps. A i na domácím poháru patřili k nejsilnějším týmům a svou převahu zúročili dvěma umístěními na stupních vítězů, když za druhým Felixem Großem (rad-net Rose) dojel na třetím místě týmový kolega Govekara Němec Leslie Lührs.

Závod se jel na 171 km a cyklisté dosáhli průměrné rychlosti 43,4 km/hod. Značnou část závodu jela před hlavní skupinou trojice, v níž byl Němec Steinhauser, který byl v úniku i v pátek v poslední etapě Tour of the Alps, a s ním i muž z týmu Dana Turka Daniel Lehner (Felbermayr Simplon Wels), jakož i zástupce německého rad-net Rose.

Posléze to ještě sólově zkusil právě Steinhauser, ale byl dojet v posledním okruhu. V první desítce závodu, který dokončilo z původního počtu 114 pouze 60 cyklistů, se umístili pouze dva domácí cyklisté.

Topforex ATT Investments předvedl, že týmová spolupráce je v cyklistice základem úspěchu. Právě na 7., resp. 4. místě Matúše Štočka má celý tým podstatný podíl: „Kluci předvedli perfektní týmový výkon, závod kontrolovali od začátku do konce a v závěru připravili perfektní pozici pro Matúše Štočka, pro nějž je to skvělé umístění s ohledem na to, že není považován za klasického sprintera,“ řekl sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Karel Camrda dokončil na 18. místě a Karel Tyrpekl na 25. místě. „Oba svými výkony potvrdili své schopnosti, a především v sehraném týmu přispěli k vysokému umístění Matúše Štočka,“ dodal Petr Kaltofen.

Mezinárodní závod Kirschblütenrennen, který se letos jel už po 59., je jednou z nejvýznamnějších událostí v rakouském cyklistickém kalendáři. Trať kolem hornorakouského města Wels má pověst velmi rychlého a náročného závodu, jehož dokončení rozhodně není samozřejmostí. Proto každoročně láká cyklistické týmy z řady evropských států.

Na špici Topforex (Karel Camrda), za ním dresy Vorarlberg, Felbermayr, rad-net Rose, Lotto-Kern Haus a Tirol.

Svěřenci Topforex ATT Investments teď mají na programu další rakouskou výzvu, tentokrát ve spolkové zemi Vorarlbersko. Zde se 1. května pojede GP Vorarlberg, kde mladí cyklisté dostanou další příležitost potvrdit svou formu.

Na startu dnešního závodu byl i Dan Turek a jeho komentář vypadá takto: „Jde o těžký a rychlý závod. Od začátku se hodně závodilo, takže po 80 km toho měli všichni plné nohy. Pak odjela trojice a nikomu se příliš nechtělo je sjíždět. V týmu nemáme klasického sprintera, takže naším úkolem bylo to co nejvíc natrhat, ale v závěru na malých okruzích už těch příležitostí moc nebylo. Jeli jsme na Andy Bajce, moje práce končila 300 metrů před cílem, 9. místo Bajce není úplně to, s čím by v týmu panovala spokojenost.“

K roli týmů Dan řekl: „Nejsilnější tu byly nejspíš tři týmy, Vorarlberg, Tirol a my z Felbermayru. Ale velmi mě překvapili kluci z Topforexu. Oproti Bíteši, i když tu byli jen v šesti, jeli aktivně, týmově, podali opravdu výborný výkon.“

Kluci z Topforexu (na snímku na druhé pozici) závod tvořili a kontrolovali.