Van Aert stihne do konce roku sedm cyklokrosů

18.11.2022 | Marek Matějka, foto Kristoff Ramon/Red Bull Content Pool

Van Aert stihne do konce roku sedm cyklokrosů

Wout van Aert zahájí cyklokrosovou sezónu 4. prosince v Antverpách a do konce roku má v plánu objet sedm závodů. Jedním z velkých cílů však bude i světový šampionát.

Tým Jumbo-Visma oznámil Van Aertův závodní program zatím jen do konce letošního roku. Všestranný Belgičan ukončil silniční sezónu na mistrovství světa v Austrálii, kde strávil také dovolenou a po návratu do Evropy se začal pomalu připravovat na cyklokrosové závody. Kromě silničních tréninků a tréninků v terénu zařadil také kratší výběhy. 

Van Aertův cyklokrosový program začne až 4. prosince na světovém poháru v Antverpách, ale během necelého měsíce stihne sedm podniků. Intenzivní bude především závěr roku a vánoční turné:

  • 4. 12. - Antverpy (SP)
  • 11. 12. - Dublin (SP)
  • 23. 12. - Mol (Exact Cross)
  • 26. 12. - Gavere (SP)
  • 27. 12. - Heusden-Zolder (Superprestige)
  • 28. 12. - Diegem (Superprestige)
  • 30. 12. - Loenhout (Exact Cross)

O dalších závodech ještě není rozhodnuto, jistá je snad jen účast na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, které se v příštím roce koná až 5. února. Na začátku prosince objede dva světové poháry v belgickým Antverpách a navštíví nové dějiště v irském Dublinu. Poté se chystá na silniční soustředění a kolem Vánoc se pořádně rozjede. 

Na silniční soustředění se chystá i v novém roce, silniční kariéře logicky dává přednost a chce být připraven na jarní klasiky. Ty jsou v příštím roce jeho nejdůležitějším cílem, chce vyhrát minimálně jeden dlážděný monument, tedy Kolem Flander, nebo Paříž-Roubaix, nejlépe oba závody. Toho ještě ve své kariéře nedosáhl, i když už se postavil na stupně vítězů na nižších příčkách. 

Během ledna by měl obhajovat belgický titul v cyklokrosu v Lokerenu, šampionát se koná 15. ledna. Cyklokrosovou sezónu pravděpodobně zakončí na světovém šampionátu 5. února. Poslední mistrovství v americkém Fayetteville vynechal, protože se soustředil na silniční sezónu, ale později toho litoval, protože kvůli covidu přišel o start na Kolem Flander.

Tentokrát chce získat světový titul v cyklokrosu, což se mu naposledy podařilo v roce 2018 ve Valkenburgu. V dalších třech letech se radoval Mathieu van der Poel a letos poprvé Tom Pidcock. Van Aert by měl silniční sezónu zahájit už na konci února na první klasice Omloop Het Nieuwsblad (25. 2.), kde obhajuje vítězství. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste