Ve Slaném se sejde zajímavá zahraniční konkurence

22.10.2019 | Jiří Vlasák, Foto: organizátor závodu

Ve Slaném se sejde zajímavá zahraniční konkurence

V pondělí 28. října se ve Slaném uskuteční další závod TOI TOI Cupu, českého poháru v cyklokrosu, a jelikož se jedná o závod kategorie C1, chystá se na něj zajímavější zahraniční konkurence.

Startovní listina není ještě kompletní, uzávěrka je až ve čtvrtek 24. října, ale už dnes je zřejmé, že konkurence si minimálně nezadá s úrovní prvního letošního českého závodu kategorie C1, který celý seriál uvedl a konal se v Mladé Boleslavi, a kde stanulo na startovní čáře 18 cizinců. Připomeneme, že v Mladé Boleslavi obsadili 1. a 3. místo a v první patnáctce se jich umístilo celkem 10.

K pondělnímu večeru bylo na soupisce celkem 22 cizinců, přičemž největší pozornost budí belgická ekipa, která čítá 6 jmen. Z nich největší favorit je jednatřicetiletý Vincent Baestaens, 23. ve světovém rankingu. Mezi další zajímavá jména patří jeho krajan dvaadvacetiletý Lander Loockx (32.), čtvrtý z posledních Holých Vrchů, francouzský veterán (roč. 1983) Steve Chainel (35.), Nizozemec Stan Godrie (44.), Švýcar Marcel Wildhaber (54.), který v Boleslavi vystoupal na bronzový stupínek, či italští bratři Samaprisiové, z nichž je lépe postavený Nicolas (88.).

Několik mladých Belgičanů k nám přijede získávat ostruhy. Patří mezi ně dvacetiletí Jelle Camps a Arne Vrachten, mimochodem druhý za Emilem Hekele na C2 v Rakousku tuto neděli, či jednadvacetiletý Gianni Siebens. Bude zajímavé porovnat jejich výkonnost s výkonností našich vrstevníků: Jelínkem a Vaníčkem či dokonce devatenáctiletými Římanem, Tomáškem, Hulou nebo Kunáškem.

Na soupisce jsou vedle jmenovaných a samozřejmě domácích cyklistů i krosaři ze Slovenska, Německa, Polska či Rakouska.

Lákadlem je i to, že si letos poprvé na závod českého poháru přijede zazávodit Lubomír Petruš (roč. 1990), kdysi velká naděje českého cyklokrosu, jehož největším cyklokrosovým úspěchem je bronzová medaile z MS juniorů v roce 2007.

Hlavní závod mužů startuje ve 13 hodin a odehraje se v přímém přenosu České televize.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


CIGI
No, tak Češi budou tak od dvacítky níž...
26.10.2019 19:23:15