Video: My Gravel Ride

22.04.2021 | Jiří Fikejz, foto Jiří Fikejz a Ondřej Grund

Video: My Gravel Ride

Co vše se dá na gravelu zvládnout předvádí v novém videu nejlepší český biketrialista Vašek Kolář.


Na gravelu se na videu z dílny Jiřího Fikejze prohání biketrialista Vašek Kolář: "Již delší dobu jsem chtěl vyzkoušet ježdění na gravelu, nebo silničce, a tak jsem se dohodl se značkou Kellys, za kterou jezdím a vypůjčili mi začátkem března jejich nový model gravelu - Kellys Soot 70. Svezl jsem se a byl to opravdu zvláštní pocit, nikdy předtím jsem nedržel taková řídítka, jako jsou berany, takže to pro mě bylo něco úplně nového a hned mě napadlo, že by bylo fajn na tom natočit něco zajímavého. Ještě ten den jsem zavolal kamarádovi Jirkovi Fikejzovi, jelikož vím, že skvěle natáčí a na gravelu momentálně hodně často jezdí, zda by do toho se mnou šel."

"Jirka bez váhání kývnul, já přijel do Hradce Králové k němu a začali jsme pracovat na tomhle projektu My Gravel Ride. Natáčení bylo hodně složité skrz počasí, kdy sněžilo, potom pršelo a chvilkami svítilo slunce, občas to bylo hodně psychicky náročné. Měl jsem několik nápadů a triků v hlavě, které jsem chtěl zkusit realizovat. Video jsme natáčeli na různých místech ČR, jako například vlakové nádraží v Hradci, street taky v HK a Ústí nad Orlicí, bikepark Peklák, areál stavební firmy Moyses s bagry a různou technikou v Blansku, přejezd po laně, trickshot s basketbalovým míčem, atd. Během natáčení mě bavilo nejvíc to, že člověk zjišťoval, co vše je s berany a tenkými plášti možné a v podstatě bez tréninku se při natáčení člověk pořád zlepšoval a získával jistotu.

"Nejvtipnější bylo, že od malička jezdím s brzdami „motorkově“, takže jsem měl na všechny záběry prohozené brzdy, což bylo trochu nebezpečnější, ale postupem času jsem si na to zvykl.  Celé video jsme zvládli za pět natáčecích dní během března a dalších mnoho hodin za počítačem při editování, za což chci moc poděkovat Jirkovi a všem, kteří se na tomhle video projektu podíleli." 
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste