Vítězství v Mladé Boleslavi zajistilo Adamu Ťoupalíkovi i celkový primát ve ŠKODA CUP 2022

24.09.2022 | Jiří Vlasák, foto: Filip Bezděk, Jan Brychta

Vítězství v Mladé Boleslavi zajistilo Adamu Ťoupalíkovi i celkový primát ve ŠKODA CUP 2022

V posledním dějství Českého poháru v silniční cyklistice mužů Elite, který se odjel na tříkilometrovém okruhu v Mladé Boleslavi, šlo prvořadě o to, zda se podaří Janu Kašparovi a týmu ATT Investments obhájit průběžné vedení před silou cyklistů Elkov Kasper, jmenovitě Michaela Boroše a Adama Ťoupalíka. Úspěch nakonec slavila větší vyzrálost jezdců hradeckého týmu. Vítězem závodu, a tím i celého seriálu se stal Adam Ťoupalík. Ostatní kategorie zůstaly v držení ATT Investments, který ovládl soutěže týmů, Jan Kašpar byl nejlepší v kategorii U23 a Daniel Sporysch se stal nejlepším nováčkem.

Jelo se na tradiční trati dlouhé 3 km na široké komunikaci od startu k obrátce a zase zpět do prostoru startu a cíle, kde se sbíraly body.

Elkov Kasper nastoupil v devíti lidech, chyběli pouze Michael Kukrle a Jakub Ťoupalík, kteří reprezentují na světovém šampionátu. ATT Investments měl na startu o jednoho závodníka víc. Celkem výsledky uvádějí 55 startujících. 

"Zpočátku to byl jeden velký chaos, nikdo pořádně nevěděl, kdo kolik má bodů a každý se to snažil nějak řešit," popsal úvodní část závodu Daniel Turek z rakouského Felbermayr Simplon Wels, který nakonec dokončil coby jezdec bez týmové podpory závod na druhém místě. A jelikož je potřeba už nyní myslet na další sezónu, sedl na bicykl a odšlapal si ještě jednu dávku kilometrů domů do Prahy.

Z trojice nejsledovanějších byl v úvodní fázi závodu, kdy se nastupovalo, odjíždělo a zase sjíždělo dohromady, nejúspěšnější Michael Boroš. Jenže v poslední třetině trasy se podařilo odjet trojici Adam Ťoupalík, Daniel Turek a Jakub Otruba (Elkov Kasper) a takto také projeli cílem.

Tahle akce přinesla největší zisk právě Adamu Ťoupalíkovi: „Začátek závodu byl těžký, protože na dílčích sprintech bodovala spousta lidí. Od trenéra jsme dostali informace, jak na tom jsme a co je potřeba zajet, abychom se posunuli v hodnocení co nejvýš. Já jsem se snažil stále držet v čelní skupině a z té útočilt, abych posbíral co nejvíc bodů. Před závodem jsme moc nevěděli, na koho přesně pojedeme, ve hře jsem byl já a Michael Boroš. Před koncem se nám ale podařil únik ve třech a nakonec to dopadlo na mě, takže super. Beru to ale jako vítězství celého týmu, že se nám to podařilo takto obrátit a znovu jsme vyhráli celý pohár.“ 

Třetí místo v závodě si aktivitou v první části závodu zajistil Michael Boroš, což ho nakonec vyneslo na konečné druhé místo ve ŠKODA CUP 2022. Jan Kašpar skončil třetí coby nejlepší závodník v kategorii U23. 

"Rozhodla především větší vyzrálost, ale i výkonnost jezdců Elkov Kasper," řekl k závodu sportovní ředitel ATT Investments Petr Kaltofen.

"Dalo se to zajet lépe, ale nakonec jsem klukům poděkoval za celou sezónu. Výsledky, kterých jsme v jejím průběhu dosáhli, jsem si na začátku sezóny snad ani nedokázal představit," zhodnotil stručně po posledním závodě sezónu 2022 týmu ATT Investments jeho vlastník a manažer Radim Kijevský.

"Jeli jsme do Boleslavi s cílem pokusit se tímto závodem zvrátit celkové pořadí na naší stranu a nakonec to dopadlo lépe, než jsme čekali. Byl to náš poslední závod a končíme sezónu s dobrou náladou. Ale již ve středu na Holých Vrších nastoupí trio Michael Boroš, Adam Ťoupalík a Dominik Neuman do té cyklokrosové," řekl na závěr boleslavského závodu šéf hradecké stáje Vladimír Vávra.

Výsledky závodu.

Výsledky ŠKODA CUP 2022.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste