Wanty přebralo Corendonu sponzora Circus

11.12.2019 | Marek Matějka, foto Sirotti

Wanty přebralo Corendonu sponzora Circus

Společnost Circus opouští tým Corendon a stane se hlavním sponzorem konkurenční sestavy Wanty Gobert. Také vznikne nový cyklokrosový tým s názvem Tormans, navázaný na současné Wanty Gobert.

Wanty Gobert dlouhodobě patří k nejlepším druhodivizním týmům, ale o licenci WorldTour letos nežádal a ve světovém žebříčku obsadil druhé místo za Total Direct Energie, takže získal právo startu na všech velkých jednorázových akcích, ale ne pozvánku na Grand Tours. 

Wanty Gobert nyní získalo nového sponzora, společnost Circus, která doposud podporovala Corendon, tým Mathieu van der Poela a Petra Vakoče. Kasina a sázkové kanceláře Circus sponzorují Wanty Gobert od roku 2017, ale jen jako jeden z menších partnerů. Nyní navyšují svůj vklad do týmu a přesouvají se na pozici hlavního sponzora. 

"Po třech dobrých letech s Wanty Gobert a jejich výkonech na Tour de France, jsme je chtěli podpořit v dalším zlepšování. Posílit naše partnerství s týmem nám dává smysl. I když Circus zůstává věrný belgickým kořenům, rozšiřujeme se mezinárodně a expandujeme s kasiny například do Francie," říká Emmanuel Mewissen, ředitel společnosti Ardent Group, která vlastní Circus. 

Zkušený ředitel týmu Wanty Gobert Hilaire Van der Schueren, je s novým partnerstvím také spokojený: "Silniční sezóna se blíží a jsem rád, že se všichni dobře připravují. Budeme pokračovat ve snaze stát se nejlepším UCI Pro Teamem ve světovém žebříčku v dalších třech letech. Partnerství s Circusem nám to umožňuje." 

Circus - Wanty Gobert ale přišel po letošní sezóně o nejdůležitějšího závodníka. Nejlepší vrchař Guillaume Martin zamířil do Cofidisu. Martin byl jedním z důvodů, proč se Wanty v posledních třech letech dostalo na Tour de France. Tým posílilo hned deset nových jezdců, především kvalitní sprinter Danny van Poppel z Jumbo - Visma, ale také jeho bratr Boy van Poppel a italský vrchař Simone Petilli z UAE Emirates.     

Van der Schueren také oznámil vznik cyklokrosového týmu pod hlavičkou společnosti Tormans: "Naším cílem je zlepšovat se na silnici i v cyklokrosu. Chceme se stát jedním z nejlepších, nebo nejlepším, cyklokrosovým týmem na světě. Nezaměříme se jen na muže, ale také na ženy a závodníky U23." 

Cyklokrosový oddíl se bude jmenovat Tormans Cyclo Cross Team a šéfovat mu bude Jean-Francois Bourlart z organizace Want You Cycling. Prvním závodem bude 1. ledna Velká cena Svena Nyse v Baalu a celek Tormans budou reprezentovat Quinten Hermans a Corné van Kessel, dva závodníci z širší světové špičky a současní jezdci Telenet Lions. 

Tormans bude tým sponzorovat minimálně tři roky a od sezóny 2020 - 2021 přibudou i ženy a jezdci U23. "Vše šlo velmi rychle. Rozhodli jsme se podpořit tento projekt na tři roky. Chceme se stát jedním z nejlepších týmů v terénu. Těším se, až to Quinten Hermans a Corné van Kessel v Baalu odstartují."


   

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste