Závod juniorek v Hoogerheide ovládly sestry Holmgrenovy. Dlasková dojela osmá

04.02.2023 | Marek Matějka, foto UCI

Závod juniorek v Hoogerheide ovládly sestry Holmgrenovy. Dlasková dojela osmá

Pád a defekt největší favoritky Lauren Molengraaf vedl k suverénnímu triumfu Kanady na cyklokrosovém šampionátu v nizozemském Hoogerheide. První kanadské medaile v historii světových šampionátu si odvezou dvojčata Isabella a Ava Holmgrenovy. Vanda Dlasková dojela na vynikajícím osmém místě.

Nizozemka Lauren Molengraaf byla největší favoritkou na zisk duhového trikotu napříč všemi kategoriemi. Vítězka všech závodů světového poháru měla však příliš smůly. Nejdříve musela neplánovaně měnit kolo a následně tvrdě upadla. To ji však nezastavilo a stále se držela mezi nejlepšími. Jela na druhé pozici s malou ztrátou za Isabellou Holmgren, ve společnosti Avy Holmgren.

Až defekt zadní galusky ve třetím z pěti okruhů byl pro Nizozemku rozhodující. Do depa se dostala až ve čtvrtém okruhu a propadla se na 10. místo. Přišla tím o naději na světový titul i medaili. Mezitím na čele závodu pokračovala bezchybná Isabella Holmgren, zatímco její sestra držela stříbrnou pozici. Isabella neměla žádný problém a do cíle dorazila s náskokem 20 sekund a slzami dojetí v očích. Druhá skončila Ava Holmgren a o třetí místo svedly tvrdý souboj ve spurtu Francouzka Célia Gery a Italka Federica Venturelli. O malý kousek rychlejší byla Francouzka a získala bronzovou medaili.

Nešťastná Nizozemka Molengraaf se nezlomila a snažila se v posledních dvou okruzích vylepšit své desáté místo. Dojela si průběžně sedmou Vandu Dlaskovou a nejlepší Češka v závodě se za ní vyvezla, utrhla Slovenku Viktórii Chladoňovou a i když se neudržela Molengraaf až do cíle, vybojovala velmi cenné osmé místo. Druhá nejlepší české reprezentantce Elišce Hanákové bohužel nevyšel start závodu, ale postupně si vylepšovala umístění a dokončila na 13. místě. Kateřina Douděrová dokončila na 24. místě a Karla Nováková byla 27.


   

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE