Zatím příprava probíhá bez komplikací. Nevyhnuly se nám sice drobné nemoci, ale naštěstí nic zásadního,“ sdělil Petr Kaltofen, bývalý závodník českého špičkového týmu. 

Zimní příprava je obecně z hlediska následné závodní výkonnosti a výsledků považována za mimořádně důležitou. Pro nejčerstvější příklad nemusíme chodit daleko. Giulio Ciccone, závodník týmu Trek-Segafredo, který v minulém týdnu držel čtyři dny dres vedoucího závodníka v závodě Okolo Valencie, se nechal slyšet, že jeho skvělá výkonnost je dána tím, že je to po dlouhé době poprvé, co neměl v zimní přípravě žádné zdravotní komplikace.

Tudíž zpráva, že se jezdcům ATT Investments dosud vyhnuly nějaké zásadnější zdravotní obtíže, jen navyšuje optimistické očekávání do závodní sezóny.

Od Petra Kaltofena jsme se také dozvěděli, že většina kluků se od poloviny  ledna připravovala ve Španělsku v okolí Calpe. Vzhledem k existenci aplikace STRAVA se může každý zájemce přesvědčit o tom, kolik kilometrů, hodin a výškových metrů ten který závodník odtrénoval. Přičemž z údajů ale nevyčteme důležité detaily, jako například intenzitu tréninkové jednotky apod. K tomu slouží aplikace TrainingPeaks, ale tyto údaje už zůstávají z pochopitelných důvodů „soukromým majetkem“ závodníka a týmu.

Takže laici si mohou zjistit, že například jedna z nejvýznamnějších posil týmu Jakub Otruba odpracoval ve Španělsku za poslední tři týdny ledna v průměru čtyři hodiny denně v sedle bicyklu. Což ale není jediná tréninková aktivita, nutno připočítat čas strávený posilováním a dalšími činnostmi.

Jedno však je zřejmé. Zatímco úvodní část zimní přípravy, následující po posezónním odpočinku, je zaměřená na vytrvalost v nižších intenzitách, s blížícími se závody je nutno začít více pracovat na rychlostní a silové složce, tedy trénink ve vyšších intenzitách.

A právě to bude hlavní náplní kempu, při němž najdou cyklisté ATT Investments zázemí v osvědčeném hotelu Cap Negret v lokalitě Altea, kam běžně jezdí i několik World týmů.  Mimochodem Altea byla místem cíle úvodní etapy výše zmíněného etapového závodu Okolo Valencie.

Ne všichni kluci ale volili za místo přípravy Španělsko. Oba estonští závodníci se vydali jiným směrem. Zatímco Gert Kivistik trénoval na Kypru, Mihkel Räim volil exotickou destinaci, africkou Rwandu, kde strávil tři lednové týdny.

Na první pohled by výběr místa mohl běžného Středoevropana zarazit, ale je dobré si připomenout, že právě tady se od 19. února pojede již patnáctý ročník Tour du Rwanda, zařazený do stejné kategorie UCI jako například česká SAZKA Tour a že mezi vítězi posledních ročníků najdeme jména jako Natnael Tesfatsion (aktuálně Trek-Segafredo), Cristián Rodríguez (Arkéa Samsic) či Merhawi Kudus (EF Education-EasyPost), tedy všechno jezdci prvodivizních týmů.

 

Po skončení kempu ve Španělsku už bude zbývat do zahájení prvních závodů jen deset dnů. Tým se rozdělí na dvě skupiny.

První se přesune do Chorvatska, kde ji čekají dva jednorázové závody Trofej Umag a Trofej Poreč a jeden etapový závod Istrian Spring Trophy. Na konci třítýdenního bloku pak ještě jednorázovka GP Slovenian Istria.

Druhá skupina bude závodit v Řecku. Nejprve v etapovém závodě Visit South Aegean Islands, následovat bude jednodenní Rhodes GP by Culture & Sports Organization a nakonec druhý etapák International Tour of Rhodes.

Kdo kam pojede závodit je v základní představě vedení týmu jasné, ale konečné rozdělení bude určeno právě v průběhu španělského kempu.

Jsou tedy závodníci ATT Investments podle Petra Kaltofena v dobré kondici odpovídající fázi přípravy? „Kluci absolvují tréninky dle tréninkových plánů a předem stanovených parametrů. Podle zátěžových testů vypadají připraveni dobře, ale až závody ukážou, jak se příprava vydařila a jak na tom skutečně jsou.“

Detailnější informace o závodním programu ATT Investments v roce 2023 se dozvíme 28. února na tiskové konferenci, která se uskuteční v provázanosti s Mercedes-Benz Praha. Už teď ale víme, že to bude nejkvalitnější program v historii existence tohoto týmu a že se můžeme těšit nejen na hodně závodů kategorie 2.1, ale i z úrovně ProSeries, tedy druhé nejvyšší z kalendáře UCI.