Zemanová vybojovala bronz v závodě žen U23

05.02.2023 | Marek Matějka, foto Jan Brychta

Zemanová vybojovala bronz v závodě žen U23

Kristýna Zemanová zajistila české cyklokrosové reprezentaci první medaili na světovém šampionátu v Hoogerheide. V závodě žen U23 skončila třetí za vítězkou Shirin van Anrooij a stříbrnou Zoe Backstedt.

Zemanová byla největší nadějí české výpravy a předpoklady zcela naplnila. Od startu se pohybovala mezi nejlepšími a do třetího z šesti okruhů jela společně s Marií Schreiber o třetí místo. Na prvním místě jela osamoceně největší favoritka Shirin van Anrooij a několik vteřin za ní Britka Zoe Backstedt.

Zemanová se lucemburské soupeřky zbavila ve třetím okruhu, rychle najela dvacet sekund náskoku a podobný odstup držela po zbytek závodu. Lucemburčanka měla navíc v posledním okruhu krizi a propadla se na pátou příčku za Francouzku Amandine Fouquenet. Zemanová tak měla zcela volnou cestu k bronzové medaili a největšímu úspěchu její mladé kariéry.  

Van Anrooij si zcela suverénně dojela pro první titul v kategorii U23, mladičká soupeřka Backstedt se sice snažila, ale postupně ztrácela a v cíli byla o 33 sekund později. Česká závodnice ztratila 1:32. 

Připravujeme podrobnosti.


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE