Zprávy z týmů - Gabriela Bártová vicemistryní Evropy! Dva zástupci TUFO PARDUS Prostějov na dráhovém mistrovství Evropy

14.10.2020 | TZ Tufo Pardus Prostějov

Zprávy z týmů - Gabriela Bártová vicemistryní Evropy! Dva zástupci TUFO PARDUS Prostějov na dráhovém mistrovství Evropy

Ve dnech 8. - 13. října se uskutečnilo na velodromu v italské Fiorenzuole mistrovství Evropy pro závodníky kategorie juniorů a do třiadvaceti let. V reprezentačního výběru se představili také dva zástupci TUFO PARDUS Prostějov a dařilo se jim velmi dobře. Gabriela Bártová si veze stříbrnou medaili za vylučovací závod a Daniel Babor skončil se svým reprezentačním kolegou Petrem Kelemenem na skvělé, i když pro sportovce nepopulární čtvrté příčce v madisonu.

Letošní rok je z důvodu koronavirové nákazy velmi složitý a velmi komplikovaně vznikala i organizace letošního ME. Nakonec se realizace ME ujala zkušená skupina organizátorů letních šestidenních v italské Fiorenzuole. Mladí dráhaři tak nakonec mohli svést bitvy o evropské medaile.

Prostějovský klub byl zastoupen juniorkou Gabrielou Bártovou a Danielem Baborem, který reprezentoval v kategorii do 23 let. Oba dosáhli na skvělé výsledky!

Gabriela Bártová proměnila hned svůj první start v obrovskou medailovou radost, když se jí podařilo vybojovat stříbrnou medaili ve vylučovacím závodě. Gábina tak zúročila skvělou podzimní formu a získala tak svůj životní výsledek. Prostějovská závodnice dostala ještě šanci v bodovacím závodě, kde se jí ovšem výsledek z vylučovačky už nepodařilo zopakovat. Díky zisku evropského stříbra však své vystoupení na ME může hodnotit jako mimořádně zdařilé. 

„Hlavně rodina a přátelé mi poslali moc zpráv, kde mi přáli hodně štěstí. Ve vylučovačce se mi dařilo už na Memoriálu Otmara Malečka, takže jsem si řekla, že jim trochu uvěřím a snad do třetího místa budu,“ dodává šťastná medailistka.

Dan Babor dostal od reprezentačního trenéra Milana Kadlece šanci hned ve třech disciplínách. První z nich byl Danův oblíbený scratch, kde i díky chybě rozhodčích špatnou signalizací kol a zvonění, dojel až na 14. místě. Chuť si spravil ještě tentýž den, když se se svým reprezentačním parťákem Petrem Kelemenem rvali až do závěru o bronzovou medaili v madisonu. Nakonec z toho bylo trochu smolné čtvrté místo, ale i to se v olympijské disciplíně počítá. Poslední disciplínou, do které Dan nastoupil bylo omnium. Bohužel, únava ze dvou velmi těžkých závodů předchozího dne, se na Danovu výkonu v omniu výrazně podepsala. Do omnia Dan nastoupil z pozice náhradníka a výsledkem byla 13. příčka.

„Výsledky závodníků našeho klubu na mistrovství Evropy jsou obrovskou satisfakcí a odměnou za práci všech, kteří pro klub pracují. Podobně komplikovaný rok asi nikdo z nás nepamatuje, ale přesto jsme našim závodníkům dokázali připravit materiální a tréninkové podmínky, které jim pomohli dosáhnout na tyto skvělé výsledky,“ dodává Michal Mráček, sportovní ředitel TUFO PARDUS Prostějov.

 

  Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste