Zprávy z týmů - Kmínek vystoupil po Bíteši na pódium

19.04.2021 | TZ Favorit Brno, foto: Jan Brychta / SvětCyklistiky.cz

Zprávy z týmů - Kmínek vystoupil po Bíteši na pódium

Skvělým výsledkem se prezentoval Vojtěch Kmínek z Favoritu Brno na 45. ročníku domácí klasiky Brno-Velká Bíteš-Brno, když v kategorii U23 skončil třetí a celkově obsadil deváté místo. Vítězství vybojoval Michael Kukrle z týmu Elkov Kasper.

Na startu se sešla skvělá konkurence v podobě 190 závodníků včetně německých, polských či rakouských týmů. „Pro nás šlo o první start v sezóně, navíc to je domácí závod, takže očekávání bylo velké. Tým se s tím nakonec popasoval velmi dobře,“ hodnotil šéftrenér Favoritu František Trkal.

Klukům chvíli trvalo, než si zase zvykli na pohyb v balíku a když odjela v půlce závodu skupina asi 25 lidí, tak zaspali a nikoho jsme tam neměli, což se prostě nesmí stát. Ale pak se podíleli na tom, aby byl únik zlikvidován a naštěstí se to podařilo,“ líčil šéftrenér.

loading...

Ve spurtu na brněnském velodromu se pak nakonec prosadil Kmínek. Petr Hampl skončil patnáctý, Štěpán Telecký, jenž startoval v dresu juniorské reprezentace, byl osmnáctý. „Štěpán předvedl výborný výkon v konfrontaci s muži, ale je na tom velmi dobře a nijak mě to nepřekvapilo,“ řekl František Trkal.

Z celkového pohledu skončil závod pro Favorit úspěšně. Pódium je skvělé a kluci vidí, že se mohou i v takové konkurenci prosadit. Navíc jsme šli do závodu oslabeni, protože jeden z tahounů Michal Procházka prodělal v březnu Covid a ještě není v optimální kondici. A David Kopelent měl zase defekt ve špatném místě těsně pod vrchařskou prémií a než se vyměnilo kolo, skupina mu odjela. Ale celkově hodnotím závod pozitivně a věřím, že to bude vzpruha k dalším startům,“ dodal František Trkal.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE