Zprávy z týmů - Senzace Favoritu na Českém poháru: 1., 2., 3.

14.06.2021 | TZ Favorit Brno

Zprávy z týmů - Senzace Favoritu na Českém poháru: 1., 2., 3.

Junioři Favoritu Brno zazářili na závodě Českého poháru v Kyjově, když kompletně obsadili stupně vítězů. Vyhrál Štěpán Široký před průběžným lídrem seriálu Markem Jelínkem, třetí skončil Martin Čepek.

Je to absolutní bomba,“ reagoval šéftrenér Favoritu František Trkal. „Závod se jel na lehčí trati a podle očekávání rozhodoval o vítězi spurt pelotonu. Věděli jsme, že všichni tři naši kluci jsou hodně rychlí, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že budou v cíli první tři. Je to neskutečné a zároveň skvělé povzbuzení pro mistrovství republiky, které nás v tomto týdnu čeká na Slovensku,“ dodal šéftrenér. Skvělé vystoupení juniorů Favoritu v Kyjově podtrhli ještě 10. Filip Kulha a 11. Daniel Vysočan.

V závodě mužů byl z cyklistů Favoritu nejlepší 22. Vojtěch Kmínek. „Startovali jsme jen v pěti bez Michala Rottera, který po RBB Tour onemocněl a musel na pár dní vynechat trénink. Je to velká škoda směrem k mistrovství republiky, kde by hlavně v časovce normálně určitě atakoval čelní příčky, ale ta nemoc mu nepřidá. Chyběl i Pepa Čekal, který na RBB Tour spadl a poranil si ruku. I když jsme byli oslabení, v klíčovém úniku jsme měli Davida Kopelenta. Bohužel z té vedoucí skupinky pak odpadl. Petr Hampl se zapletl do pádu kilometr před cílem, ale naštěstí se mu nic nestalo,“ řekl k závodu mužů František Trkal.



Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste