Zprávy z týmů - SportRaces Cycling Team vítězí na závodech ŠKODA eCUP

19.02.2021 | TZ SportRaces

Zprávy z týmů - SportRaces Cycling Team vítězí na závodech ŠKODA eCUP

V rámci přípravy na silniční sezónu využili někteří z členů týmu možnosti poměřit síly s konkurencí na závodech série ŠKODA eCUP, kterou jako první ročník českého poháru v jízdě na chytrých trenažérech pořádá Český svaz cyklistiky na platformě Rouvy. Seriál přinese celkem 4 závody, z nichž poslední je vyhlášen jako MČR.

První závod se odehrál v italském Toskánsku a pro SportRaces Cycling Team znamenal první vítězství v sezóně. V kategorii žen totiž zvítězila juniorka Hanka Runtová, která si dokázala poradit s velice kvalitní konkurencí. Mezi juniory navíc bronzovou příčku obsadil nováček v týmu René Zoaitter. Oba naši zástupci byli vidět i o týden později „na Šumavě“, kde ŠKODA eCUP pokračoval na profilově náročnější trati. René Zoaitter se zde dočkal vítězství a Hanka Runtová si mezi ženami prohodila umístění z prvního závodu s bikerkou Karlou Štěpánovou. Mezi závodnicemi juniorského věku ale Hanka ani tentokrát přemožitelku nenašla. Ve 2. závodě se k předním příčkám přiblížil také Tomáš Konopásek. Na Tomášově příkladu je zároveň vidět, že i závody na platformě Rouvy vyžadují zkušenosti. V „Toskánsku“ jel totiž tento typ závodu poprvé a na výsledku to bylo znát. O týden později už vybojoval 8. místo mezi elitními muži.

ŠKODA eCUP je pro naše závodníky vítaným zpestřením tréninkového procesu a pro ty mladší zároveň také motivací do další přípravy. Věříme, že se kvalitní výkony povede po startu sezóny přenést také na silnici.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste