Zprávy z týmů - Tým TUFO PARDUS Prostějov získal čtyři pódiová umístění v celkovém hodnocení ČP na silnici

09.10.2020 | Simona Davídková

Zprávy z týmů - Tým TUFO PARDUS Prostějov získal čtyři pódiová umístění v celkovém hodnocení ČP na silnici

Český pohár na silnici pro rok 2020 je minulostí. Kompletní sérii mají za sebou jak mládežnické kategorie v Techniserv Cupu, tak i muži v nejvyšší soutěži Škoda Cup. Prostějovští závodníci získali celkem čtyři pódiová umístění.

Zatím co mládežníkům obstaral poslední závod domácí nejvyšší soutěže na silnici tradiční pořadatel v Kyjově, mužské finále se podobně jako v loňském roce jelo v Mladé Boleslavi, městě hlavního sponzora soutěže, automobilky ŠKODA.

V mládežnických kategoriích sbíraly vavříny za TUFO PARDUS Prostějov především děvčata. Největšího úspěchu dosáhla Aneta Lochmanová, která brala celkové vítězství v kategorii juniorek, kde ji ovšem na stupně doprovodila na bronzovém stupínku Gabriela Bártová. Mezi kadetkami si vyrovnanými výkony vybojovala Eliška Grulichová taktéž třetí místo. V kategorii kadetek ještě dosáhla na kvalitní pátou příčku Patricie Müllerová.  Mezi chlapci v kadetech zbylo na Pavla Nováka nepopulární brambora za čtvrté místo. Do vytoužené Top ten se v nabité kategorii kadetů ještě vešel Matyáš Koblížek na desátém místě a Radovan Štec pak svůj bodový zisk proměnil v šestnáctou pozici. Junior Jan Vondráček uzavřel po sečtení všech bodů domácí sezónu na dvanácté pozici. Mezi chlapci se v kategorii mladších žáků začínají pomalu rozkoukávat Matouš Lipenský a Matěj Dedek, kteří v této nejmladší kategorii obsadili 11. respektive 12. místo.

Asi se budu opakovat, ale bylo to uběhlou sezónu zásadní. Prostějovští mládežníci se co nejlépe snaží kombinovat dráhu a silnici, což v letošním „covidové“ roce bylo velmi náročné. Závody byly v návaznosti na opožděný start sezóny velmi zhuštěny a času na regeneraci se mnohdy opravdu nedostávalo v potřebné míře. Ale kombinace dráhy a silnice je naše filozofie a pohled na cyklistiku. Překonávání překážek a komplikací nás ovšem vždy posílí a věřím, že nejinak to bude i po této, vpravdě zvláštní sezóně.“ Odhodlaně dodává šéftrenér mládeže Matrin Cetkovský.  

ČP na silnici mužů, stejně jako v jako minulých letech nesl název titulárního partnera společnosti Škoda. Také finálový závod kopíroval loňskou lokalitu a odehrál se ve městě automobilů v Mladé Boleslavi. Do posledního pohárového závodu nastoupil, při neúčasti Jakuba Boučka, Filip Řeha v bílém dresu vedoucího nováčka (závodníka prvním rokem v dospělé kategorii) soutěže. V celkovém hodnocení této soutěže nováčků nakonec obsadil třetí příčku a pečetil tak svůj dobrý vstup do „dospělé“ kategorie. V celkovém hodnocení Škoda Cupu kategorie U23, obsadili Prostějováci následující pozice. Nejlépe si vedl Filip Řeha na 5. místě, dalším modrožlutým byl na 9. místě Karel Tyrpekl, Jakub Hník obsadil 13. místo a Bruno Stoček uzavřel domácí soutěž na 15. místě.

Letošní rok byl nejen po sportovní stránce velmi složitý, což se netýkalo jen sportovců. Kumulace závodů nejen na silni, ale i dráze, byla opravdu velká a mnohdy bylo složité zvolit nejschůdnější cestu. To se určitě odrazilo ve výsledcích Českého poháru na silnici.“ Hodnotí hektickou sezónu sportovní ředitel TUFO PARDUS Prostějov Michal Mráček.           

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat. Děkujeme za podporu Nadaci ČEZ.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste