Zprávy z týmů - Zoaitter a Runtová na MČR

05.03.2021 | TZ SportRaces

Zprávy z týmů - Zoaitter a Runtová na MČR

ŠKODA eCUP pokračoval 3. závodem celé série. Virtuální trať tentokrát účastníky ČP zavedla na legendární Tourmalet a při zdolání tohoto pyrenejského vrcholu nezůstal SportRaces Cycling Team bez úspěchu. Přes 18 km dlouhé stoupání bylo výzvou pro více než 270 závodníků a závodnic. V mezinárodní konkurenci tentokrát kraloval reprezentant Jan Škarnitzl.

Závodní pole bylo tentokrát opravdu nabité, když mnohé cyklisty svými výkony zaskočili triatleti nebo ultramaratonci. Zvýšená konkurence se sešla i v kategorii juniorů. Přesto dokázal René Zoaitter navázat na své výsledky z předchozích závodů a obsadil ve své kategorii cenné 3. místo.  Bronz získaný ve stoupání na Tourmalet zároveň Reného posunul do čele celkové klasifikace ŠKODA eCUPu juniorů.  Tento fakt – společně s kvalitními výkony, které v jednotlivých závodech podával – mu zajistil přímou nominaci na mistrovství ČR. To proběhne 25. března a prostřednictvím aplikace ROUVY zavede účastníky na trať české „primavery“ Brno – Velká Bíteš.  Přímou nominaci si výkony v předchozích závodech (1. a 2. místo) zajistila i Hanka Runtová, která tentokrát – vzhledem k probíhající tréninkové přípravě na Mallorce – nestartovala. Dvě jistá místa na startu MČR pasují náš tým - společně s profesionály z týmu Elkov Kasper – do pozice nejúspěšnějšího oddílu dosavadního průběhu ČP.

Děkujeme za výbornou reprezentaci všem závodníkům týmu, kteří v rámci virtuálních závodů ČP předvedli, že trénovat v systému Sport&Races se vyplatí.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste