Zprávy z týmů: Sezóna 2019 se SportRaces Cycling Teamu povedla

17.01.2020 | TZ SportRaces, Foto: Pavel Runt, Jan Brychta, Jaroslav Svoboda

Zprávy z týmů: Sezóna 2019  se SportRaces Cycling Teamu povedla

Úspěšnou sezónu 2019 má za sebou SportRaces Cycling Team (v loňském roce SportRaces Isaac Team). Oddíl sídlí nedaleko německých hranic ve městě Kraslice (okres Sokolov) a velká část závodníků se rekrutuje z oblasti Karlovarského a Ústeckého kraje. Týmu se podle hesla „Cyklistika je jen jedna!“ daří propojovat českou amatérskou závodní scénu a závody nejvyšší národní úrovně, tedy ČP a Mistrovství republiky.

Složení týmu je proto logicky velmi pestré. Od mládeže, přes závodníky U23 a Elite až po kategorie Masters. Skvělý rok a důstojné rozloučení s juniorskou kategorií za sebou mají Lukáš Runt a Jakub Miklovič. Kluci dokázali na jednotlivých závodech ČP hned 7x vystoupat na stupně vítězů a v celkovém pořadí soutěže obsadili 4. a 9. příčku. Mezi oddíly jim pak – přestože vždy startovali pouze ve dvou – umístění na bedně neuniklo. V kategorii U23 stojí za zmínku 8. místo Kristiana Kolumbera v časovce na MČR v Trnavě. Mezi elitou se na „mistráku“ neztratili ani kapitán – zkušený Ondřej Pávek – a Jaroslav Hradecký, který navíc barvy Sport&Races (podobně jako Bedřich Průcha) skvěle reprezentoval v závodech série RoadCup. Bronz v časovce na MČR SAC pak pro tým vybojoval Miroslav Thuma.

Ve velice dobrém světle se v uplynulé sezóně prezentovalo také družstvo žen. Šárka Macháčková se v průběhu pohárové sezóny dostala 3x na pódium a úspěšnou sezónu korunovala skvělým 3. místem - hned za dvojicí závodnic Dukly Praha – v celkovém pořadí ČP či vítězstvím na 180 km trati teplického Krušnotonu. Umístění na stupních pohárového závodu v Plzni, výborné 5. místo na MČR v časovce a titul amatérské mistryně republiky získala Klára Zadáková. Naše závodnice – i s přispěním Aničky Rináglové – pro SportRaces Cycling Team získaly 2. místo v týmové soutěži ČP.

loading...

Mnoha dalších úspěchů (včetně mnoha vítězství) tým zásluhou všech závodníků dosáhl i na závodech amatérských sérií jako UAC nebo SAL či dílčích regionálních podnicích. Zároveň se prezentoval i pořadatelskou činností, jejímž vrcholem bylo uskutečnění 1. ročníku silničního závodu Kraslický šíp. Závod se setkal s kladným hodnocením ze strany účastníků. I proto se v roce 2020 posouvá do silničního seriálu RoadCup.

Kvalitních výsledků dosahují závodníci díky své píli a individuálnímu tréninkovému plánu připravovanému každému z nich na míru trenérským kolektivem pod vedením šéftrenéra Ing. Petra Nováka, který je zároveň i majitelem oddílu. O chod týmu a jeho vedení na závodech se z pozice sportovního ředitele stará Mgr. Jan Dvořák.

Do sezóny 2020 vstupuje tým s několika novými tvářemi a výrazně tak omlazuje. V kategorii juniorů budou modrý dres oblékat Karel Macán a Tomáš Konopásek, mezi kadetkami Hanka Runtová a Markéta Macánová. Již na cyklokrosovém MČR v Jičíně startovala juniorka Tereza Prošková. Věříme, že se všem závodníkům SportRaces Cycling Teamu budou vyhýbat zdravotní komplikace a podaří se navázat na loňské úspěchy.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE