Složení týmu je proto logicky velmi pestré. Od mládeže, přes závodníky U23 a Elite až po kategorie Masters. Skvělý rok a důstojné rozloučení s juniorskou kategorií za sebou mají Lukáš Runt a Jakub Miklovič. Kluci dokázali na jednotlivých závodech ČP hned 7x vystoupat na stupně vítězů a v celkovém pořadí soutěže obsadili 4. a 9. příčku. Mezi oddíly jim pak – přestože vždy startovali pouze ve dvou – umístění na bedně neuniklo. V kategorii U23 stojí za zmínku 8. místo Kristiana Kolumbera v časovce na MČR v Trnavě. Mezi elitou se na „mistráku“ neztratili ani kapitán – zkušený Ondřej Pávek – a Jaroslav Hradecký, který navíc barvy Sport&Races (podobně jako Bedřich Průcha) skvěle reprezentoval v závodech série RoadCup. Bronz v časovce na MČR SAC pak pro tým vybojoval Miroslav Thuma.

Ve velice dobrém světle se v uplynulé sezóně prezentovalo také družstvo žen. Šárka Macháčková se v průběhu pohárové sezóny dostala 3x na pódium a úspěšnou sezónu korunovala skvělým 3. místem - hned za dvojicí závodnic Dukly Praha – v celkovém pořadí ČP či vítězstvím na 180 km trati teplického Krušnotonu. Umístění na stupních pohárového závodu v Plzni, výborné 5. místo na MČR v časovce a titul amatérské mistryně republiky získala Klára Zadáková. Naše závodnice – i s přispěním Aničky Rináglové – pro SportRaces Cycling Team získaly 2. místo v týmové soutěži ČP.

loading...

Mnoha dalších úspěchů (včetně mnoha vítězství) tým zásluhou všech závodníků dosáhl i na závodech amatérských sérií jako UAC nebo SAL či dílčích regionálních podnicích. Zároveň se prezentoval i pořadatelskou činností, jejímž vrcholem bylo uskutečnění 1. ročníku silničního závodu Kraslický šíp. Závod se setkal s kladným hodnocením ze strany účastníků. I proto se v roce 2020 posouvá do silničního seriálu RoadCup.

Kvalitních výsledků dosahují závodníci díky své píli a individuálnímu tréninkovému plánu připravovanému každému z nich na míru trenérským kolektivem pod vedením šéftrenéra Ing. Petra Nováka, který je zároveň i majitelem oddílu. O chod týmu a jeho vedení na závodech se z pozice sportovního ředitele stará Mgr. Jan Dvořák.

Do sezóny 2020 vstupuje tým s několika novými tvářemi a výrazně tak omlazuje. V kategorii juniorů budou modrý dres oblékat Karel Macán a Tomáš Konopásek, mezi kadetkami Hanka Runtová a Markéta Macánová. Již na cyklokrosovém MČR v Jičíně startovala juniorka Tereza Prošková. Věříme, že se všem závodníkům SportRaces Cycling Teamu budou vyhýbat zdravotní komplikace a podaří se navázat na loňské úspěchy.