Zprávy z týmů - TJ Favorit Brno září ve stíhacích disciplínách

27.07.2020 | TZ TJ Favorit Brno

Zprávy z týmů - TJ Favorit Brno září ve stíhacích disciplínách

Fenomenální vstup na dráhové mistrovství České republiky ve stíhacích disciplínách předvedli junioři Favoritu Brno. Ve stíhacím závodě jednotlivců obsadili kompletní stupně vítězů v pořadí první Štěpán Široký, druhý Josef Čekal, třetí David Kopelent, na pátém místě je doplnil ještě Marek Jelínek.

Z něžného pohlaví zajela výbornou stíhačku Elen Lazarová v žákyních a ve finále získala stříbrnou medaili. Druhý den ve scratchi opět předvedli junioři svoji sílu a k zisku titulu mistra ČR pro Josefa Čekala, bronz přidal Štěpán Široký. V bodovacím závodě žákyň opět zabojovala Elen Lazarová a posledním bodováním se vyšvihla na bronzovou příčku. Kategorie kadetů nám po deseti bodovaných spurtech vynesla zásluhou Štěpána Teleckého bronzovou medaili. Josef Čekal byl druhý den programu ve skvělé formě a ta mu zajistila stříbrnou medaili v bodovacím závodě.

gallery

Závěrečný den v soutěži družstev naši junioři vedli velmi vyrovnaný souboj ve finálové jízdě proti soupeřům z Prostějova. Jízda byla velmi vyrovnaná a co chvíli se měnilo pořadí na vedoucí pozici. Až poslední dvě kola rozhodly o stříbrné medaili pro TJ Favorit Brno. „Kluci předváděli po celý šampionát neuvěřitelně kvalitní výkony, poslední jízdu už bohužel nebylo z čeho brát. Stříbrná medaile je úžasný výsledek a s přihlédnutím k předchozím výsledkům juniorské kategorie musím vyslovit velkou spokojenost s jejich vystoupením na mistrovství České republiky v Plzni,“ chválil své svěřence Lukáš PETR. Významnou pochvalu zaslouží i tým Sportcomplex Břeclav s jejich bilancí 15 mistrovských medailí, z toho 6 titulů mistrů ČR opět dokázali, že jejich dívčí kategorie zcela ovládají Českou cyklistiku. Společně v rámci SVS a SCM při Favoritu Brno šlo o velmi povedené mistrovství.



Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


bond
Jo,kluci favoritu jedou výborně,ale bohužel je tady otázka,jak pojedou a na čem dál. .. Někdo jim ukradl kola s komplet výbavou. Pokud by byla informace o něčem co by pomohlo najít toho zmetka?? Policie toho asi moc nepořeší.Je potřeba i řešit zázemí kluby,cyklistů.Takhle to nemůže fungovat.Tři kola je i balík peněz na rodiny těch kluků. Takhle to povede do kopru.
28.07.2020 12:25:11