Závodníci ambiciózní české stáje absolvovali závěrečné soustředění ve Španělsku, které bylo rozděleno na tři třídenní bloky. Některé tréninkové dávky měly i přes 200 km a celý program byl směřován k tomu, aby forma, kterou mladíci nabírali celou zimu, začala gradovat v nadcházejících týdnech.

Zpestřením každodenní tréninkové rutiny byla účast profesionálního jezdce z týmu CCC Josefa Černého, který ocenil nasazení skupiny a tempo, ve kterých tréninky probíhaly.

Plán byl splněn na 100 %, někteří kluci si tréninky ještě prodlužovali. Jsem si jistý, že tým je připraven, vstupujeme do čtvrté profesionální sezony, takže už jsme poučeni, na co si musíme dávat pozor. Formu otestujeme v březnu, ostrý start je přeci jen diametrálně odlišný od tréninku. 4.3. a 8.3. nás čekají dva jednorázové závody, následně 12.-15.3. etapový závod.  Hlavní cíl na začátku je být vidět, dobře se uvést,“ vysvětluje sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Majitel týmu Topforex Lapierre Radim Kijevský již dříve definoval, že cílem sezony je stabilizovat výkonnost a pravidelně se prosazovat v kategorii U23 v závodech poháru a mistrovství ČR a SR, na mezinárodní scéně v závodech UCI pak v TOP10.