Albasini skončí doma

16.11.2019 | Jiří Vlasák

Švýcarský veterán Michael Albasini podepsal sice s Mitchelton-Scott smlouvu na další rok, ovšem s tím, že svou 18 let trvající kariéru profesionálního cyklisty ukončí v červnu na domácím Tour of Suisse.

Albasini, známý tím, že čím drsnější podmínky, tím lépe, prošel celkem čtyřmi týmy a posledních osm sezón strávil v současném Mitchelton-Scott, kde se stal jedním ze zakládajících členů. Po dobu svého působení přinesl týmů velké množství úspěchů a zároveň významně ovlivnil týmovou kulturu. 

Michael Albasini, kterému bude na konci prosince 39 let, vyhrál za dobu své kariéry etapové závody Kolem Katalánska, Kolem Rakouska, Kolem Británie a Tour des Fjords. Z jednorázovek např. Tre Valli Varesine. Na kontě má řadu etapových vítězství, mj. 3x na Kolem Švýcarska a 7x na Tour de Romandie. V nejlepší sezóně 2017 byl podle UCI bodů 47. na světě. 

"Je skvělé zakončit svou kariéru na domácím závodě, který se mi vždycky hodně líbil,“ říká Albasini a dodává: "V této sezoně bylo už těžší udržet motivaci, zvláště v její druhé polovině. Takhle mám jasně danou cílovou čáru, a to je nejlepší způsob, jak dokončit svou cyklistickou kariéru." 

Michael se chce dobře připravit, udělat všechno správně a dostat se na co možná nejvyšší úroveň. Ale konkrétní cíle nemá stanoveny žádné. Závěr si chce hlavně užít. Na domácí půdě v přítomnosti rodiny a přátel.

Author KING KONG 24+

Prodám Author King kong 24+ na větší dítě,...

9500 ,- Více..

Specialized Purgatory 27,5x2,60

Verze GRID, 2Bliss, kevlar patka. Jetý...

200 ,- Více..

Specialized Epic 29

Špičkové celoodpružené kolo od výrobce...

35000 ,- Více..

Sedlovka FSA SL-K Light SB20

Prodám sedlovku FSA SL-K Light SB20, šedé K,...

1090 ,- Více..