Astana - Premier Tech mění název na Astana Qazaqstan

08.10.2021 | Marek Matějka, foto Astana

Astana - Premier Tech mění název na Astana Qazaqstan

Kazašský celek Astana bude mít od příštího roku nový název Po odchodu sponzora Premier tech se zvětšil vliv Kazachstánu a proto se tým bude jmenovat Astana Qazaqstan.

Qazaqstan je podle tiskové zprávy Astany nejpřesnějším přepisem a překladem názvu státu do angličtiny. „Od roku 2022 bude náš cyklistický tým pokračovat pod novým názvem Astana Qazaqstan Team, což je jméno, které je pro naši zemi velmi důležité. Název našeho státu se objeví na dresech cyklistů a v novém logu týmu a stane se jakýmsi symbolem navázáním na tradice a zároveň symbolem změny. Máme dva důležité cíle: podporu image naší země po celém světě a rozvoj domácí cyklistiky. Projekt chytá druhý dech. Chtěl bych vyjádřit své zvláštní poděkování vládě Kazašské republiky a profesionálnímu sportovnímu klubu Astana, který tým aktivně podporuje. Jsem rád, že Kazašská cyklistická federace bude hrát důležitou roli při rozvoji týmu a při plnění ambiciózních plánů, které budou oznámeny v nejbližší době. Jsem také rád, že naše federace bude zastoupena jak v představenstvu, tak ve vedení týmu Astana Qazaqstan. Předpokládáme posílení spolupráce týmu s federací a přenos profesionálních dovedností na domácí sportovce a specialisty a také hlubší zapojení týmu Astana Qazaqstan do života kazašské cyklistiky,“ říká Nurlan Smagulov, prezident Kazašské cyklistické federace.

„Jsem rád, že náš tým bude pokračovat pod novou značkou Astana Qazaqstan Team, a je pro mě ctí vrátit se do vedení tohoto týmu jako generální ředitel," pokračuje Alexander Vinokurov. „Projekt Astana Cycling už 16 let reprezentuje naši zemi ve světě sportu a já bych chtěl poděkovat vládě Kazachstánu za dlouholetou podporu a důvěru. Astana Qazaqstan Team není jen nový název týmu, je to také nová filozofie projektu, která klade důraz na užší integraci naší sportovní značky a propagaci Kazašské republiky jako významného mezinárodního partnera. V aktuálním období jsou přípravy na novou sezónu a registrace týmu do nejvyšší divize v plném proudu. Kromě toho pracujeme na dalším projektu, který brzy oznámíme,“ dodává Vinokurov. 


Shimano LX M580 inverzní

Prodám zánovní přehazovačku Shimano LX,...

450 ,- Více..

Civilní tričko Shimano Transit Polo

Prodám nové tričko Shimano Transit Polo v...

950 ,- Více..

Hadice Shimano SM-BH90 - 140cm

Prodám brzdovou hadici Shimano SM-BH90 o...

399 ,- Více..

Sedlo Selle Repente KUMA 4.0 - 145g...

Objednat je možné přímo v našem eshopu...

8690 ,- Více..