Babor osmý v Trofeu Palma. Vyhrál Brit Vernon

29.01.2023 | Marek Matějka, foto Getty Sport/Soudal Quick-Step

Babor osmý v Trofeu Palma. Vyhrál Brit Vernon

Daniel Babor se v dresu týmu Caja Rural poprvé předvedl dobrým výsledkem. Český sprinter byl osmý na Trofeo Palma, závěrečném závodě série Challenge Mallorca. Hromadný dojezd vyhrál Ethan Vernon ze Soudal Quick-Step.

Spurt celého pelotonu se v rovinatém závodě očekával. Babor byl lídrem svého týmu a v tvrdé konkurenci se prosadil do první desítky. Uprchlíci bylo dostiženi daleko před cílem a v závěru o přední pozice bojovaly týmy s rychlými závodníky. Nejdříve se UAE Emirates snažil udržet vpředu Sebastiana Molana, ale v posledních čtyřech kilometrech převzaly vedení belgické sestavy Lotto Dstny a Soudal Quick-Step. 

Dopředu se tlačilo čím dál tím víc závodníků a samozřejmě došlo k pádu, kde skončil třeba Nacer Bouhanni (Arkéa Samsic). Ti šťastnější se ve vysoké rychlosti řítili do cíle. Spurt byl chaotický, ale týmu Soudal Quick-Step vyšel skvěle, protože Ethan Vernon byl na dobré pozici.

Dvaadvacetiletý Brit byl ve čtvrtek druhý v závodě Trofeo Ses Salines a byl z toho zklamaný, protože do spurtu si věřil a věděl, že je v dobré kondici. A dokázal to už v neděli, když za sebou udržel favorita Biniama Girmaye (Intermarché-Circus-Wanty) a mladého Belgičana Jarne Van De Paara, který teprve před několika dny podepsal svou první profesionální smlouvu s Lotto Dstny.

"Je hezké, že se nám podařilo zvítězit, když v ostatních čtyřech závodech byl tým tak blízko," řekl Vernon v cíli závodu. "Konečně nám přálo počasí, což bylo pro změnu příjemné, a kluci odvedli po celý den skvělou práci. Tim Declercq pracoval celý závod, zatímco zbytek kluků mě dovezl tam, kam jsem potřeboval, když se rozhodovalo, a já jsem za to vděčný. Po středě, kdy jsem zvládl všechna ta stoupání, jsem věděl, že mám formu, a to mi dodalo sebevědomí. Z vítězství mám radost, zasloužil si ho celý tým."

 


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE