Estonsko ve světové cyklistice

01.11.2019 | Jiří Vlasák

Jsme v období, kdy se hraje o smlouvy ve světové cyklistice. Leckdo už má jasno, leckde se teprve čeká, jak se to vyvrbí. Některá zjištění jsou docela zajímavá, přestože nestojí v centru záře reflektorů. Posuďte sami.

Je to pár dnů, co extraligová Bora - hansgrohe oznámila podpis smlouvy s 26 letým Estoncem Laasem. Zaujalo je nejspíš jeho letošních šest vítězství, byť na závodech nižší kategorie. Je to teprve čtvrtá letošní posila tohoto německého celku.

Zhruba před čtrnácti dny jiný Estonec Vahtra podepsal do Israel Cycling. I tento 22 letý sprinter má na kontě zajímavý počet vítězství, celkem sedm. I on v závodech nižší kategorie. V tomto týmu, který koupí licence Kaťuši, postupuje mezi nejvybranější společnost, bude příští sezónu již pátým rokem závodit Vahtrův krajan Mihkel Raim

Ve World Tour působí již 12 let Tanel Kangert a má jistotu v týmu EF Education i na příští rok. Stejně dlouhou dobu působí ve vysokých patrech světové cyklistiky Rein Taaramae, aktuálně i další sezónu v Total Direct, týmu prokonti s právem startu na Grand Tour.

V belgickém týmu druhé divize Wallonie-Bruxelles bude v roce 2020 jezdit druhým rokem Aksel Nommela. A ve francouzských kontinentálních týmech letos působili Jakin a Lauk, z toho druhý jmenovaný v development Groupama-FDJ. Ani jeden z nich nemá zatím oficiálně podepsáno na další rok.

Čtyři estonští chlapíci příští rok ve World Tour, jeden na pomezí Prokonti a World Tour. A dva s nejistotou pokračování ve francouzských zahraničních týmech.

Naštěstí jsou Estonci se svými 1,3 miliony obyvatel stále ještě v žebříčku UCI za námi. O sedm míst. Zatím je vše, jak má být.

  Sjezdové kolo Rocky Mountain Flatline

  Prodám sjezdové kolo Rocky Mountain...

  39000 ,- Více..

  Brzdové botky SWISSSTOP

  Prodám nové odlehčené brzdové botky firmy...

  800 ,- Více..

  Sedlo CUBE NUANCE SLT

  Prodám nové sedlo CUBE NUANCE SLT, karbonové...

  700 ,- Více..

  Elektronická sada SHIMANO DURA-ACE Di2...

  Prodám novou elektronickou sadu SHIMANO...

  24000 ,- Více..