Evenpoel bez časové ztráty

27.01.2020 | Jiří Vlasák, foto: Getty Images

Evenpoel bez časové ztráty

Přestože k hromadnému pádu v závěrečné fázi 1. etapy San Juanu došlo před ochranou 3 km zónou, rozhodčí se nakonec rozhodli udělit postiženým cyklistům stejný čas, jaký dosáhl vítěz etapy Barbier (Israel Start-Up Nation).

Mezi postiženými byl i jeden z hlavních favoritů Remco Evenepoel, který dorazil do cíle o více jak minutu za vítězem, s potrhaným dresem a odřeným loktem. Neměl by však mít nějaké vážnější zdravotní následky.

Kromě Evenpoela byli pádem postiženi např. Óscar Sevilla (Medellin) či Eduardo Sepúlveda (Movistar) a řada dalších jezdců. Všem by měl být přiznán čas vítěze, resp. při započtení cílové bonifikace 10 sekundový odstup.

Komisaři se tak rozhodli se zhruba dvouhodinovým zpožděním poté, co prozkoumali video záznam, na jehož základě došli k závěru, že kolizi způsobil neukázněný divák, když došlo ke kontaktu s řidítky jezdce.

V oficiálních výsledcích se změny ještě neobjevily, takže existuje malá nejistota, zda ztráty budou skutečně neutralizovány.

Z týmu Deceuninck Quick-Step zaznamenal ztrátu i Julian Alaphilippe, ale jeho 14 sekund odstupu nebylo způsobeno pádem, ale poté, co se podílel na rozjezdu sprintu týmového kolegy Hodega, dojel volně do cíle.

Gary Fisher 29

Kvalitní celoodpružené kolo od amerického...

20000 ,- Více..

Wattmetr Quarq

Prodám wattmetr Quarq kliky 175 převody...

7500 ,- Více..

Merida Ninety Six vel. M

Výborné celoodpružené kolo, rychlé a lehké....

19000 ,- Více..

Specialized Epic L

Vynikající celoodpružené kolo, velmi rychlé...

25000 ,- Více..