Ewan vyhrál u přehrady Hatta a vede UAE Tour

24.02.2020 | Marek Matějka

Favorizovaný Australan Caleb Ewan vyhrál druhý rok po sobě etapu UAE Tour s cílem u přehrady Hatta. A také se oblékl do červeného dresu lídra závodu.

Tradiční strmý dojezd do krátkého kopce k hrázi přehrady Hatta druhý rok za sebou vyhrál Caleb Ewan (Lotto Soudal). Drobného sprintera se sice pokusil překvapit Sam Bennett (Deceuninck - Quick-Step) útokem 200 metrů před cílem, ale Australan byl na dobré pozici a dokázal jako jediný zareagovat a v prudkém stoupání byl díky nižší váze rychlejší a irského mistra porazil o 2 sekundy.

Třetí Arnaud Démare (Groupama - FDJ) a zbytek hlavní skupiny ztratil 4 sekundy. Vítězství tak vyneslo do čela Caleba Ewana s náskokem 12 sekund před Bennettem, 16 sekund ztrácí Arnaud Démare. Favorité na celkové vítězství mají odstup 20 sekund. 

Pascal Ackermann (BORA - hansgrohe), vítěz první etapy a lídr celkového pořadí, odpadl z pelotonu už 10 kilometrů před cílem v předposledním stoupání etapy. Nedlouho poté zaútočil Victor Campenaerts (NTT) a s ním Nicola Conci (Trek - Segafredo), ale jejich malý náskok jim dlouho nevydržel.    


Koupím karbonové loukotě Xentis Kappa...

Dobrý den. Koupím pár karbonových kol zn:...

123 ,- Více..

ZÁNOVNÍ GT HELION EXPERT 27.5"

Prodám zánovní kolo GT Helion Expert. ...

36490 ,- Více..

Skvělý XC KIT nyní za půlku!

Sada MTB XC Kit je kompletní řešení...

1499 ,- Více..

NOVÝ TLUMIČ ROCK SHOX MONARCH RT3...

Prodám nový tlumič Rock Shox Monarch RT3....

5490 ,- Více..