Favorit Brno Střediskem vrcholového sportu

04.11.2019 | TZ Favorit Brno, foto: Favorit Brno

Favorit Brno bude mít od nového roku kromě Krajského sportovního centra mládeže SCM2020 také nově Středisko vrcholového sportu (SVS). Český svaz cyklistiky tak ocenil výborné výsledky závodníků Favoritu, kvalitní práci trenérů a rozhodl o umístění tohoto SVS do Brna.

Kromě již zmíněného Favoritu Brno budou Střediska vrcholového sportu ještě v Prostějově, Praze a Plzni. Prestižní SVS je určeno primárně pro výchovu špičkových závodníků a závodnic v kategorii kadet a junior.

ČSC tak po více jak 20 letech navazuje na dlouhodobě úspěšnou strukturu sportovních center, tvořených středisky TSM a SVS, vytvořenou za dob ČSTV a zaniklou v 90. letech.

"V Brně navazujeme na dávnou tradici, kdy SVS Brno vychovalo v historii celou řadu mistrů světa, republiky a dalších vynikajících závodníků tvořících pilíř reprezentace. I v novém SVS bychom chtěli sdružit ty nejlepší závodníky z Moravy, vytvořit jim kvalitní tréninkové podmínky i pestrý závodní program," říká hlavní trenér Favoritu Brno František Trkal. 

Předpokládá se, že se bude jednat o vybrané závodníky Favoritu Brno, Mapei merida Kaňkovský z Olomouce a Sportcomplex z Břeclavi, možná doplněné o některé jedince z jiných oddílů. 

"Určitě by SVS nemělo mít více jak 10 až 12 závodníků a zařazení do SVS by se mělo stát prestižní záležitostí a velkou motivací pro všechny cyklisty," dodává František Trkal. 

O dalším vývoji a složení SVS budeme informovat.

Ilustrační foto

LeaderFox Busby 16"-poslední kus za...

AKČNÍ CENA - SLEVA 40% Zcela nové nejeté...

3000 ,- Více..

Silniční High end karbonová aero...

Řidítka v šíři 42 cm váží 200g. Odkaz na...

4820 ,- Více..

Lehký hliníkový představec KRU Cycling...

Hliník 7075, sklon 7°, průměr 31,8 mm -...

1469 ,- Více..

Bezdušové hliníkové ventilky PMP pro...

Díky velkému prstýnku a kuželovitému tvaru...

450 ,- Více..