Favorit Brno završil přeměnu novým vzhledem dresu

15.03.2023 | TZ TJ Favorit Brno

Favorit Brno završil přeměnu novým vzhledem dresu

Do nové sezóny, která začne na konci března dvojzávodem VC Hlohovce a domácí klasikou Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš, vstoupí závodníci Favoritu Brno v dresech s úplně novým designem.

Kombinaci modré, červené a bílé barvy, kterou závodníci Favoritu vozili na svých dresech v různých podobách od roku 2007, nahradí dominantní červená barva s bílými texty a černými kraťasy.

Při tvorbě designu jsme se inspirovali bohatou historií Favoritu. Jednoduchá barevnost dresu odkazuje na barvy města Brna, které je naším významným partnerem. Černé kraťasy pak podtrhují retro dojem, kterého jsme chtěli dosáhnout,“ objasňuje vznik nového designu Josef Vaishar, člen užšího vedení oddílu, a dále dodává: „Změna designu je zakončením půlroku trvající transformace, která byla započata před koncem loňské sezóny a která se dotkla zejména trenérského vedení. Jedná se o pomyslnou tečku za provedenými změnami, jež již nesou první hmatatelné výsledky.

Závěrem loňského roku cyklisté Favoritu využili pozvání na mezinárodní dráhové UCI závody do Slovinska, kterých se zúčastnili mládežníci i členové týmu U23. Jednalo se o příjemné zakončení sezóny, kdy si někteří závodníci dali opožděný dárek k Vánocům v podobě pódiových umístění.

Jiří Hochmann, trenér U23, si při závodech ověřil, že adaptace závodníků na specifické dráhové zaměření, které bylo v minulosti trestuhodně opomíjeno, je na dobré cestě a i noví a méně zkušení jezdci můžou do budoucna tvořit cennou kostru týmu. Vyvrcholením zimní dráhové přípravy byla účast našich dvojic Adam Křenek / Štěpán Široký a Viktor Padělek / Adam Venc na prestižních šestidenních v Berlíně.  Adam Křenek bral tyto závody jako vhodnou přípravu pro nadcházející Mistrovství Evropy ve švýcarském Grenchenu, kde nastoupil k bodovacímu závodu jednotlivců.

Mládež najíždí cenné úvodní kilometry sezóny na soustředění v chorvatské Poreči.

V týmu U23 bude v letošním roce pokračovat Adam Křenek, jehož výsledky ho vynesly do Brněnského centra sportovních nadějí, a Štěpán Široký. Tato dvojice je doplněna o dalšího odchovance Favoritu Viktora Padělka, loňského juniora, z horských kol přechází Brňák Adam Venc a po ročním angažmá v týmu ATT Investments se vrací převážně silničář Michal Rotter.

Kluci mají za sebou třítýdenní soustředění na Mallorce, kde v příjemných podmínkách najeli potřebné kilometry pro novou sezónu. Soustředění bylo zaměřeno na vytrvalostní a silově vytrvalostní parametry, zařadili jsme i několik tréninků do rychla za autem. Nyní se již plně soustředíme na první závody. Na rozjetí se zúčastníme závodu v Hlohovci a následující den nás čeká domácí Bíteš, kde věřím, že budeme vidět,“ nastiňuje Hochmann blízkou budoucnost.

Cyklisté mládežnických kategorií v únoru absolvovali týdenní soustředění na běžkách. „Pro účely tohoto soustředění jsme vybrali pro nás neobvyklou lokalitu na Božím Daru v Krušných horách. Charakter tohoto pohoří s nadprůměrným množstvím upravovaných běžkařských tras se ukázal jako naprosto ideální pro modelaci vhodného zatížení v tomto přípravném období. Ačkoliv jsme nikdy předtím v Krušných horách nebyli, osobní zkušenost nás přesvědčila, že se tam zase vrátíme,“ pochvaloval si skvělé podmínky pro trénink Jiří Janošek, trenér mládeže. „V současné době najíždíme cenné kilometry na desetidenním soustředění v Chorvatsku. Poté se již vrhneme do závodního zatížení,“ dodává Janošek.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE