Howes podepsal na další dva roky

14.11.2019 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti

Howes podepsal na další dva roky

Aktuální americký šampion v silničním závodě Alex Howes zůstane v týmu EF Education First další dva roky. Je v týmu nejdéle sloužícím, první kontrakt podepsal už v roce 2012.

"Tým se v průběhu let měnil, ale základní étos a mentalita týmu zůstaly stejné. Vždy jsme hledali netradiční cesty k úspěchu," řekl Howes. "A to je to, co mě tady stále drží." 

Tento 31 letý Američan se dosud prosazoval téměř výhradně na závodech ve své domovině: byl třetí v etapácích Colorado Classic a Tour of Alberta, odkud má i vítězné etapy, společně s dalšími dvěma z Cascade Cycling Classic. V evropských klasikách byl nejlépe šestý na Brabantském šípu 2012. 

Nejpovedenější rok měl v roce 2017, kdy se dostal na 180. místo světového žebříčku. Následující rok mu diagnostikovali a léčil se s onemocněním štítné žlázy, což samozřejmě jeho výsledky dost poznamenalo. 

"Dres národního šampióna je pro mě splněným snem. Nemůžu se dočkat, až ho příští jaro budu nosit na velkých evropských závodech." 

Howes byl jedním z několika jezdců z týmu zařazených do „alternativního závodního kalendáře“, když se spolu s Lachlanem Mortonem a Taylorem Phinneyem účastnili gravel závodů či ultramaratonů na horských kolech. A chce v tom pokračovat: „Tohle závodění je velká zábava, pro mě doslova srdeční záležitost.“

Karbonová sedlovka FSA K-Force, 31.6mm,...

Červená sedlovka, bez originálního obalu....

1000 ,- Více..

Specialized Enduro FSR 650b 27,5"...

Prodám Enduro Specialized FSR 650b ve...

52000 ,- Více..

Klipsny CINELLI, délka 6.5cm, nové bez...

Dle popisu, nové, bez šroubů. Předání Praha...

800 ,- Více..

NOVÁ VIDLICE SR SUNTOUR AION DS-RL-R...

Prodám novou vidlici SR Suntour Aion DS-RL-R...

6490 ,- Více..