Josef Černý třetí v úvodní etapě Kolem Murcie

14.02.2020 | Marek Matějka, foto pořadatelé

Josef Černý třetí v úvodní etapě Kolem Murcie

Josef Černý skončil třetí v první etapě Kolem Murcie s cílem na vrcholu stoupání v Caravaca de la Cruz. Vyhrál Belgičan Xandro Meurisse.

V první etapě Kolem Murcie uspěl dlouhý únik, který nebyl dostižen pelotonem a získal velký náskok. Uprchlíků bylo celkem deset a vpředu byli zástupci skoro všech velkých týmů ze startovní listiny - CCC, BORA - hansgrohe, Movistar, Astana, Arkéa Samsic a Circus - Wanty Gobert.

Peloton postupně rezignoval, protože neměl kdo stahovat a nabíral čím dál tím větší ztrátu. 20 kilometrů před cílem už bylo zcela jasné, že se rozhodne z úniku, protože rozdíl mezi skupinami byl 15 minut.  

V těžkém dojezdu do kopce byl nejlepší Belgičan Xandro Meurisse (Circus - Wanty Gobert), který porazil Kanaďana Adama De Vose (Rally). Třetí skončil Josef Černý (CCC) a má velmi dobrou pozici v celkovém pořadí před druhou etapou, kterou závod končí.

Nadělený peloton se do cíle dostal s odstupem 16:35 a všichni velcí favorité tím přišli o reálnou šanci na celkové vítězství, ale podobně dramatická a nepředvídatelná může být i druhá etapa se stoupáním kategorie HC 60 kilometrů před cílem.  


Author Linea cross

Prodám nový dámský Author Linea, vel. L, za...

8500 ,- Více..

Zapletená kola DT Swiss Spline XR1450...

Ořech: Sram/ Shimano HG (vhodný pro kazety...

9990 ,- Více..

Author Solution ASL

Prodám nový Author Solution ASL,...

11990 ,- Více..

SRAM GX 11 přehazovačka nová

Prodám novou přehazovačku SRAM GX 11...

1690 ,- Více..