Kragh, Groves a Hermans míří do Alpecin - Deceuninck

24.06.2022 | Marek Matějka, foto Gautier Demouveaux/ASO

Kragh, Groves a Hermans míří do Alpecin - Deceuninck

Hned tři zajímaví závodníci by měli příští rok posílit tým Alpecin - Deceuninck. Sprinter Kaden Groves a klasikáři Quinten Hermans a Søren Kragh.

Alpecin - Deceuninck (současný Alpecin - Fenix) přijde v příštím roce o sprintera Tima Merliera, ale zároveň prodloužil smlouvu druhému sprinterovi Jasperu Philipsenovi, kterého by v nadcházejících letech měl doplnit Australan Kaden Groves. Současný závodník týmu BikeExchange - Jayco patří k nejvíce nadějným spurterům a v letošním roce už vyhrál etapy na Okolo Katalánska a Okolo Turecka. 

Podle Daniela Bensona, šéfredaktora webu VeloNews.com by belgický celek měli posílit také klasikáři Quinten Hermans a Søren Kragh. Dán Kragh letos končí v DSM a niozzemský tým ho proto ani nevzal na Tour de France. Vítěz dvou etap Tour 2020 měl dlouhodobé neshody s vedením DSM a odchod je proto nevyhnutelný. Kragh je všestranným závodníkem, nepatří mezi nejlepší klasikáře světa, úspěšný je spíše v únicích a časovkách, ale pro Alpecin je využitelný na dlážděných i kopcovitých klasikách a také na Grand Tours a menších etapových závodech. 

Belgičan Hermans patří k cyklokrosové špičce, ale letos se výrazně prosazuje i na silnici. V dresu Intermarché - Wanty Gobert byl druhý na monumentu Lutych - Bastogne - Lutych a nedávno vyhrál nejtěžší etapu Okolo Belgie. Šestadvacetiletý cyklista posílí Alpecin především v kopcovitých závodech a klasikách.