Mathias Norsgaard do Movistaru

26.11.2019 | Jiří Vlasák

Další dánský cyklista postupuje do cyklistické extraligy. Specialista na časovku Mathias Norsgaard (22 let) z ProConti týmu Riwal Readynez podepsal na dva roky do Movistaru.

Movistar zveřejňuje soupisku jako jeden z nejpomalejších ve World Tour. Dosud ale zveřejnil přestup již 12 lidí. S výjimkou zkušených Catalda a Villelly (oba Astana), což už můžeme tvrdit i o Enricu Masovi, v lednu 25 letému španělskému cyklistovi přicházejícímu z Deceuninck-Quick Step, jde o samé mladíky a navíc v 10 případech jiné než španělské národnosti. V Movistaru po odchodu Quintany, Landy, Carapaze a sedmi dalších (u třech ještě není jasno) jde doslova o zemětřesení v sestavě. 

Pokud Mathias Norsgaard dosáhl na nějaký úspěch, pak v naprosté většině případů v časovce. Má k tomu příhodné tělesné parametry: 2 metry a 82 kg. V letošní sezóně vyhrál první etapu na Tour de l´Avenir, kde nakonec skončil třetí v bodovačce. S týmovým kolegou Rasmusem Quaadem ovládli Duo Normandu (1.1) a skončil 2. při Chrono des Nations U23. Na světovém šampionátu v ITT U23 dojel na 4. místě, když si pohoršil o jednu příčku z předešlého roku. V roce 2017 dojel 2. v první etapě Závodu míru U23, což nebylo ani v časovce, ani ve spurtu, ale z úniku. 

Je pro mě neuvěřitelné dostat se do World Tour. Děkuji Riwal Readynez, že byl ochoten předčasně ukončit naši smlouvu. Nevím přesně, do čeho jdu, ale moc se těším,“ říká Norsgaard, který žije ve španělské Gironě, a dodává: „Nemluvím španělsky, protože moji přátelé z okolí Girony hovoří anglicky nebo dánsky, ale chci se naučit a dokázat svému novému týmu, že se umím integrovat.“ 

V Riwal Readynez jsem prožil dva krásné roky, panoval tu skvělý týmový duch a já jsem byl rád jeho součástí,“ zakončil Mathias Norsgaard.

Sjezdové kolo Rocky Mountain Flatline

Prodám sjezdové kolo Rocky Mountain...

39000 ,- Více..

Brzdové botky SWISSSTOP

Prodám nové odlehčené brzdové botky firmy...

800 ,- Více..

Sedlo CUBE NUANCE SLT

Prodám nové sedlo CUBE NUANCE SLT, karbonové...

700 ,- Více..

Elektronická sada SHIMANO DURA-ACE Di2...

Prodám novou elektronickou sadu SHIMANO...

24000 ,- Více..