Novinky od GIANT/LIV 2020: XTC Advanced SL 29 a XTC Advanced 29

02.10.2019 | Jiří Vlasák, Foto: Giant/Liv

Novinky od GIANT/LIV 2020: XTC Advanced SL 29 a XTC Advanced 29

Giant/Liv 2020 představuje zcela novou modelovou řadu MTB bicyklů s pevnými rámy určených ženám a dívkám. Jde o nejnovější modely ikonických hardtailů, které posledních 20 let pomáhaly svým uživatelům na stupně vítězů a to včetně světových pohárů. Jsou postavené na 29 palcových kolech a lehkých kompozitních rámech a určené pro závodní, ale i běžné, tréninkové využití při jízdě v terénu.

Oba modely ve srovnání s předchozími díky použitým technologiím a výbavě dosahují vyššího výkonu, tzn. poskytují rychlou akceleraci, vysokou rychlost a optimální stabilitu. Aniž by došlo ke snížení tuhosti, poskytují i přiměřený komfort. Nastavení úhlů rámového setu umožňuje velmi dobré ovládání bicyklu v obtížném terénu i dostatečně agresívní jízdu ve stoupáních. K výborné ovladatelnosti a plynulosti jízdy přispívají i bezdušové pneumatiky, jimiž jsou oba modely vybaveny.

XTC ADVANCED SL 29

Nový XtC Advanced SL 29 navazuje na přechozí model, který jsme mohli vídat na závodech světového poháru. Má kompletně upravený, super lehký, ručně vyráběný rám a se svými 920 gramy (ve střední velikosti) je nejlehčí, jaký kdy Giant vyrobil. Geometrie je optimalizována pro vyvážená, stabilní a rychle se odvalující 29 palcová kola. Použití karbonových vláken, resp. jejich vrstvení a kladení je specificky realizováno s ohledem na velikost rámu, takže v každé velikosti jsou vlastnosti bicyklu ve stoupáních i obtížném terénu optimalizovány.

XTC ADVANCED 29

I v tomto případě jde o ručně vyráběný karbonový rám, který váží jen o trochu víc, než jeho kolega ve vyšším modelu, a to pouhých 995 gramů, přičemž v porovnání s předchozí generací šetří 264 gramů. Stejně jako vyšší, prvotně pro profi použití určený model, je i tento ručně vyráběn se specifickým rozvržením kompozitu, které se mění v závislosti na velikosti rámu, čímž vytváří optimální poměr tuhosti, hmotnosti a pružnosti. Výsledkem je opět bicykl, který zvládne výborně jak strmá stoupání, tak poskytne větší jistotu, plynulost a kontrolu nad kolem ve sjezdu.

SCOTT SPARK 710

Scott Spark 710, r.v. 2015, najeto cca. 6...

42000 ,- Více..

Renovované BMX zcela funkční

Prodám starší BMX, po renovaci neježděno....

1200 ,- Více..

Lectron Voyager MRS, 39 990 Kč + DÁREK...

Zcela nové nejeté kolo Lectron Voyager MRS...

39990 ,- Více..

Press fit BB 90/92

Prodám nový press fit ZTTO , BB 90/92 pro...

400 ,- Více..