První letošní vítězství pro Lorenu Wiebes

07.04.2021 | Jiří Vlasák, foto: Team DSM

První letošní vítězství pro Lorenu Wiebes

Ženský Scheldeprijs dospěl podle očekávání do hromadného závěru, v němž se prosadily největší favoritky. V souboji galusku na galusku byla úspěšnější Lorena Wiebes z DSM před Emmou Norsgaard z Movistaru.

Startovalo se do 4 stupňů Celsia, naštěstí bylo sucho. Pořadatel uváděl vítr o síle převyšující 30 km/hod. Značná část trasy vedla v zástavbě, zcela otevřených prostor zas tolik nebylo. I tak se peloton dělil a zase spojoval a taky se dost kvůli poziční jízdě ve větru a v početném pelotonu padalo.

45 km před cílem odjela sólově Daniek Hangeveld, týmová kolegyně Melissy Van Neck (GT Krush Tunap) a vydržela před pelotonem, který ji dovolil náskok maximálně k jedné minutě, až do mety 10 km před cílem. Pak to ještě na pár kilometrů zkusila Letizia Borghesi z týmu Aromitalia, ale její šance byla nulová.

Po celý závod byly kolem čela pelotonu nejvíc vidět dresy dvou týmů, které ve svém středu měly největší favoritky: DSM a Movistaru. A taky Liza Brennauer z Ceratizitu. Ta se pak v závěrečných stovkách metrů do spurtu už nezapojila, jelikož čelo ovládly oba nejsilnější týmy.

První zahájila spurt Norsgaard, ale Wiebes předvedla takovou silovou dynamiku, že by si nezadala s mnohými chlapy. Třetí dojela Elisa Balsamo z Valcaru, jehož růžové dresy bylo v průběhu závodu také často vidět kolem špice.

Dívčí dětské kolo Superior Paint 24"...

Téměř nové dívčí kolo superior, vel.24,...

4990 ,- Více..

SPECIALIZED CROSSTRAIL Expert reflex,...

velikost 19" L - na cca 170-185cm, záruka...

33333 ,- Více..

TRETRY M-WAVE MTB

AKČNÍ CENA - SLEVA 50% Zcela nové...

764 ,- Více..

Author Horizon, dámský ASL, vel. 19",...

Author Horizon ASL, ve velikosti 19" na cca...

10990 ,- Více..