Remco Evenepoel vyhrál Coppa Bernocchi

04.10.2021 | Jiří Vlasák, foto: Coppa Bernocchi

Remco Evenepoel vyhrál Coppa Bernocchi

Ve velmi nepříznivém počasí se poměrně brzo vytvořil silný šestičlenný únik a peloton ho až do cíle neviděl. Z vedoucí skupiny se posléze odpoutal Remco Evenepoel a dojel si sólově pro vítězství.

60 km po startu v prvním těžkém stoupání na okruhu, které si dali pak ještě 5x, odjela šestice ve složení Evenepoel a Masnada (Deceuninck), Covi (UAE), Pinot (Groupama), Battistella (Astana) a Puppio (Qhubeka). V náročném terénu a hlavně v chladu a dešti si tato skupina dokázala vytvořit takový náskok, že peloton nakonec rezignoval.

30 km před cílem nastoupil ze skupiny uprchlíků Evenepoel a svůj náskok stále navyšoval, takže 5 km před cílem měl k dobru 2,5 minuty. Když bylo jasné, že už ho nemůže nikdo ohrozit, atakoval ze skupiny pronásledovatelů Masnada, který pochopitelně do té doby nestřídal, a zachytit jeho nástup se podařilo jen Covimu. Naopak Puppio zůstal vzadu zcela osamocen.

Evenepoel projel cílem nikým neohrožován. Masnada zkoušel, aby mu Covi střídal, ale ten mu nyní mohl oplatit stejnou mincí. Takže když za to v posledních stovkách metrů vzal, Masnada se ani nesnažil s ním spurtovat.

Z další dvojice to zkusil Pinot na dlouhý spurt, ale Battistella byl jednoznačně silnější.

Hodně prořídlý peloton dorazil se ztrátou téměř 8,5 minuty.

Vitus 979

Zdravím všechny cyklofandy, nabízím k...

27999 ,- Více..

Specialized Power Sworks 143mm

Prodám sedlo Specialized Power Sworks v...

5500 ,- Více..

Garmin varia radar RTL510

Prodám starší model radaru 510, plně...

3300 ,- Více..

Epic Comp carbon HT, vel.L

Epic comp HT, vel. L. Barva...

65000 ,- Více..