Roman Kreuziger před Milano-Sanremo

07.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: archiv Giacomo Nizzolo

Roman Kreuziger před Milano-Sanremo

Roman Kreuziger je spolu se Zdeňkem Štybarem jedním ze dvou českých cyklistů, kteří se zítra postaví na start klasiky klasik. Konkurence je obrovská. NTT má jasného lídra: Giacoma Nizzola. Společně s Romanem ho budou podporovat Boason Hagen, Valgren, Gogl a Walscheid. Co k závodu Roman řekl?

"Zítra nás čeká dlouhý závod. Po změnách měl mít 299, ale na poslední chvíli došlo k ještě dalším úpravám, takže nakonec má 305 km. K tomu 10 km z neutrálního na ostrý start. Takže opravdu extrémní porce.

Zůstává však tím, čím byl vždycky, to znamená závodem pro sprintery. Očekává se, že v závěru to bude hodně nervózní a možná bude řada lidí zkoušet útočit.

My v týmu však máme jasný plán. Jedeme na Giacoma Nizzola (viz titulní ilustrační snímek), který je na tom s formou poměrně dobře a letos má dobrou sezónu, takže mu věříme, že tam v závěru bude a tým se bude podřizovat jemu.

Mým úkolem by mělo být umístit ho dobře pozičně pod Poggiem, případně Cipressou, a tím by pro mě závod měl skončit. Podpora lídra je důležitá, protože v takto dlouhém závodě, když se budete pohybovat na větru, tak pak v závěru nebudete schopni být mezi nejlepšími.

Mně osobně Strade hodně pomohlo, myslím, že jsem se výkonnostně dost posunul. Po Strade jsme ještě zůstali pár dnů v Sieně a absolvovali spíše lehčí tréninky. V úterý jsme se přesunuli k San Remu a trénovali na Poggiu a Cipresse, projeli si  posledních 90 km závodu, takže víme, co nás čeká. Pak jsme se přesunuli zpět k Milánu a dnes už jen hodinový lehký trénink.

Poslední dny se "ládujeme" hlavně těstovinami a bílým masem, takže se cítíme trošku těžší, ale nahromaděná energie bude potřeba, protože přes sedm hodin v sedle dá pořádně zabrat.

Tým máme velmi namotivovaný. Spokojenost bude, když bude Giacomo v pěti, což není jednoduché.

Cíl je někdy mezi půl sedmou až sedmou večerní. Moc se těšíme. Držte nám palce."

Nové kliky Shimano XTR FC-M9020 Boost...

Nabízím nové kliky Shimano XTR FC-M9020...

6000 ,- Více..

Suntour AXON

Prodám téměř novou vidlici SR SUNTOUR AXON....

5500 ,- Více..

LOOK Keo 2 Max Carbon + kufry

Pedály jeté půl sezóny, plně funkční + jeté...

600 ,- Více..

Kliky shimano dura-ace 9000 (52/36/175)

Nabízím minimálně jeté kliky shimano...

5500 ,- Více..