Ronde van Overijssel (1.2) s dvěma českými týmy a 14 českými cyklisty

06.05.2022 | Jiří Vlasák, foto: Ronde van Overijssel, rtv Ooost, ATT Investments

Ronde van Overijssel (1.2) s dvěma českými týmy a 14 českými cyklisty

V sobotu 7. května ve 12:00 hodin odstartuje 68. ročník jednorázového nizozemského závodu, jehož součástí budou sedmičky vybraných jezdců ATT Investments a Sparta Praha a v nizozemských týmech ABLOC CT Tomáš Kopecký a Development Team DSM Pavel Bittner. Závod se jede po dvouleté odmlce, poslední ročník vyhrál Nils Eekhoff, v současnosti cyklista worldtour týmu DSM.

Závod, který startuje i končí v Rijssenu, je mimořádně dlouhý, do 200 km mu chybí 200 metrů. Do cesty se cyklistům sice postaví několik kratších výstupů, ale celkových 755 výškových metrů je dostatečně vypovídajících o profilu trasy. Přesto tu není pravidlem, že musí nutně dojít na hromadný souboj sprinterů. Co chybí na převýšení, to dodávají technické cesty, způsob závodění a případně vítr ze správného směru.

Jak už to v Nizozemsku bývá, sejde se tu náročná konkurence. I vzhledem k tomu, že závod je zařazen do Holandského poháru, bude ze sedmi domácích kontinentálních týmů chybět jediný a to Jumbo-Visma Development Team. S nimi tu bude kromě našich dvou dalších jedenáct kontinentálních týmů z Austrálie, Belgie, Kanady, USA, Irska a Lucemburska. Doplňuje je sedm domácích klubových celků.

Pořadatel uvádí, že závod je možno sledovat na rtvOost.nl od 15 hodin.