Ronde van Overijssel (1.2) s dvěma českými týmy a 14 českými cyklisty

06.05.2022 | Jiří Vlasák, foto: Ronde van Overijssel, rtv Ooost, ATT Investments

Ronde van Overijssel (1.2) s dvěma českými týmy a 14 českými cyklisty

V sobotu 7. května ve 12:00 hodin odstartuje 68. ročník jednorázového nizozemského závodu, jehož součástí budou sedmičky vybraných jezdců ATT Investments a Sparta Praha a v nizozemských týmech ABLOC CT Tomáš Kopecký a Development Team DSM Pavel Bittner. Závod se jede po dvouleté odmlce, poslední ročník vyhrál Nils Eekhoff, v současnosti cyklista worldtour týmu DSM.

Závod, který startuje i končí v Rijssenu, je mimořádně dlouhý, do 200 km mu chybí 200 metrů. Do cesty se cyklistům sice postaví několik kratších výstupů, ale celkových 755 výškových metrů je dostatečně vypovídajících o profilu trasy. Přesto tu není pravidlem, že musí nutně dojít na hromadný souboj sprinterů. Co chybí na převýšení, to dodávají technické cesty, způsob závodění a případně vítr ze správného směru.

Jak už to v Nizozemsku bývá, sejde se tu náročná konkurence. I vzhledem k tomu, že závod je zařazen do Holandského poháru, bude ze sedmi domácích kontinentálních týmů chybět jediný a to Jumbo-Visma Development Team. S nimi tu bude kromě našich dvou dalších jedenáct kontinentálních týmů z Austrálie, Belgie, Kanady, USA, Irska a Lucemburska. Doplňuje je sedm domácích klubových celků.

Pořadatel uvádí, že závod je možno sledovat na rtvOost.nl od 15 hodin.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE