Škoda Shanghai Criterium

17.11.2019 | Jiří Vlasák

V rámci popularizace cyklistiky a určitě i z komerčních důvodů se „po sezóně“ pořádají zábavné cyklistické akce, jichž se účastní řada špičkových jezdců. Společnost ASO, mj. pořadatel Tour de France, zorganizovala nejprve 27. října Škoda Saitama Criterium v Japonsku a včera se jelo obdobné kritériu v čínské Šanghaji.

Je zřejmé, že nejde o skutečné soutěžení, ale že na výsledky mají vliv komerční a v tom případě i místní národní zájmy. Takže zatímco v Japonsku vyhrál domácí Arashiro před Bernalem a Rogličem, bodovací soutěž získal Trentin, vrchaře Bardet a nejagresivnějšího závodníka Fuglsang, tak v Šanghaji porazil Ewan ve sprintu po absolvování 61 km na městském okruhu Trentina a třetí byl Kruiswijk. Nejagresivnější byl Bernal a bodovací soutěž si připsal Nibali. Takže se dostalo na zástupce každého z pěti WorldTour týmů, které se akce zúčastnily. Samozřejmě vyhlašováni jsou i nejlepší domácí cyklisté a týmy. 

Závodníci si nejen zatrénovali, ale na rozdíl od jiných podniků v ostré sezóně měli čas i na „kulturní“ aktivity, třeba zkoušení místních krojů či vaření místních specialit. Tělo se hýbe, hlava si odpočine, diváci si přijdou na své a milý je i komerční profit. Koneckonců účast si vysloužili svými výkony v průběhu celé sezóny!

Sleva -19% na NOVOU bundu Castelli...

Prodejna TREK KOLASVORADA nabízí ve slevě...

4299 ,- Více..

Olympia Boost (Ultegra) - S nástupem...

Cena kola je se zapletenými koly Miche...

52900 ,- Více..

Silniční kolo RB, výborný stav

Nabízím k prodeji toto silniční kolo od...

7999 ,- Více..

Unašeč Specialized BCD 110 mm

Unašeč Specialized BCD 110mm pro kliky...

1 ,- Více..