Skvělí bratři Vackové na Rakouském poháru, Mathias přidává další vítězství

12.09.2022 | TZ CK Fany Gastro Příbram, foto: Ondřej Wimmer, Cycling Austria

Skvělí bratři Vackové na Rakouském poháru, Mathias přidává další vítězství

Výborné výkony českých cyklistů v Rakousku pokračují. Mathias Vacek z CK Příbram Fany Gastro dokázal zvítězit v dalším závodě Rakouského poháru. Napodobil tak svého staršího bratra Karla z Tirol KTM, který zvítězil na předešlém podniku a v Königswiesenu přidal skvělé třetí místo.

Na start v Königswiesenu se postavilo celkem 71 jezdců, včetně nejlepších německých a rakouských conti týmů. Z našich nechyběla dvojice týmu CK Příbram Fany Gastro Patrik Němec a Mathias Vacek, Vojtěch Kmínek z Favoritu Brno a krajánci Karel Vacek z Tirol KTM a Daniel Turek z Felbermayr-Simplon Wels.

Celý závod se začal rozhodovat již na prvním z pěti velmi těžkých okruhů, když nastoupil Karel Vacek a postupně si ho dojeli Felix Engelhardt, Mathias Vacek, Jack Burke, Riccardo Zoidl a Rainer Kepplinger. Šestice spolupracovala a až do posledního okruhu držela náskok okolo 1:30. V posledním okruhu se v nejdelším stoupání zvedl Mathias Vacek a na jeho nástup nedokázal nikdo zareagovat. Mathias svůj náskok postupně zvyšoval a suverénně zvítězil s náskokem lehce pod jednu minutu. Karel Vacek poté ve spurtu s týmovým kolegou Engelhardtem bral třetí pozici. Daniel Turek pak nadále i před posledním závodem vede celkové pořadí poháru.