Velká cena Hradce Králové představí tradiční i netradiční cyklistiku

04.08.2022 | TZ Rafkarna

Velká cena Hradce Králové představí tradiční i netradiční cyklistiku

Nenechte si ujít tradiční cyklistický závod Velkou cenu Hradce Králové. Tento závod, který se koná již od roku 1964, nabídne i v letošním roce kromě profesionálního cyklistického závodu i netradiční cyklistické disciplíny spojené s bohatým doprovodným programem pro děti a koncertem kapely Electrophonix.

Na konci prázdnin se bude v centru města Hradce Králové konat tradiční silniční závod Velká cena Hradce Králové (VCHK). Celá akce odstartuje 28. srpna 2022 v 14.00 hodin na Masarykově náměstí. I letos představí v rámci cyklistického hlavního závodu v kategorii muži ELITE nejlepší české týmy v čele s domácím týmem Rafkarna IDEA Cycling. Dále je závod vypsán pro kategorie muži hobby, ženy hobby, juniory a juniorky.

I pro tento rok bude připraveno divácky atraktivní závodění. Jako první se na startu v 14.00 hodin představí závodnice a závodníci v koloběhu v závodu, který je zařazen do Českého poháru v koloběhu. Následovat bude cyklistický závod v kategorii HOBBY, kde se o vítězství poperou ti nejprestižnější cyklisti-amatéři. Tradicí se stal i unikátní závod s kořeny v Anglii na kolech typu Brompton. Jedná se o exhibici i závody současně a to na skládacích kolech! Ty však mají od klasické „Esky“ hodně daleko. Diváci uvidí, že i na „skládačce“ se dá pořádně zazávodit. Závod se skládá ze spanilé jízdy, samotného závodu a soutěže o nejlepší kostým. 

Poprvé v historii VCHK bude v rámci odpoledního programu probíhat Dětský den na Velké ceně Hradce Králové. Pro malé i větší bude připraveno odpoledne plné zábavy, poznávání i pomoci. V rámci programu si budou moci děti zazávodit na odrážedlech, vyměnit kolo u autobusu nebo si prohlédnout speciální policejní auta a výstroj. Hlavním bodem programu bude pak charitativní jízda Závodíme a pomáháme s AKCENTOU a Foractiv na trati profesionálního závodu. 

Žhavou novinkou bude od 16.30 hodin závod s titulem ELEMINÁTOR, tedy eliminační sprint na 50 metrů, ve kterém se představí i hvězda domácí dráhové cyklistiky Tomáš Bábek! Následně vyvrcholí celý závodní den silničním kritériem RAFKARNA Velká cena Hradce Králové ELITE s trasou dlouhou 36 kilometrů. Finanční ceny pro kategorii MUŽI ELITE jsou vypsány ve výši 13 500 Kč. Věcné ceny od značek POC, LAWI, PIRELLI, LEZYNE, KLENOT jsou v hodnotě 90 000 Kč. Po celou dobu akce bude hudební doprovod a poté závěrečný koncert zprostředkovávat skvělá hradecká skupina Electrophonix.