Velký pád překazil konec 2. etapy Etoile de Bessèges. Závod byl neutralizován

02.02.2023 | Marek Matějka, foto Sirotti

Velký pád překazil konec 2. etapy Etoile de Bessèges. Závod byl neutralizován

Druhá etapa Etoile de Bessèges nemá vítěze. Rozhodčí kvůli velkému pádu na úzkém mostku a zranění několika závodníků neutralizovali zbytek závodu.

Zdravotníci museli ošetřovat velké množství cyklistů, proto nebylo možné bezpečně pokračovat do cíle. Dvě přítomné sanitky odvezly jezdce na ošetření do nemocnice a už nebyla dostupná lékařská pomoc. Rozhodčí tedy neměli na vybranou, v takovém případě je nutné závod zastavit. 

Pád na úzkém mostku, 22 kilometrů před cílem, byl dost nebezpečný, zastavil většinu pelotonu a Valentin Ferron (TotalEnergies) dokonce přepadl a zůstal viset přes betonový okraj mostu. Naštěstí nespadl a s pomocí Axela Laurance (Alpecin-Deceuninck) dokázal vylézt zpět. Navíc to nebyl první pád etapy, už 40 kilometrů před cílem došlo ke karambolu, který rozdělil peloton. Po druhém pádu byl závod zastaven a po patnácti minutách ukončen. Závodníci dojeli do cíle v Aubais, ale už nezávodili. 

V celkovém pořadí se tedy nic nezměnilo, stále vede Arnaud De Lie (Lotto Dstny) o 4 sekundy před Madsem Pedersenem (Trek-Segafredo). 


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE