Zaaf je ve finančních problémech. Tým Nikoly Noskové prověřuje UCI

23.03.2023 | Marek Matějka, foto Zaaf

Zaaf je ve finančních problémech. Tým Nikoly Noskové prověřuje UCI

Mezinárodní cyklistická unie obdržela důkaz o nesplněných závazcích španělského týmu Zaaf, za který mimo jiné jezdí i česká cyklistka Nikola Nosková. Podle těchto dokumentů nedostávají závodnice a personál týmu mzdu. Hrozí tak rychlý zánik nového celku.

Tým Zaaf vznikl na konci loňského roku a vedení týmu se podařilo nabrat velmi dobré závodnice, včetně francouzské mistryně Audrey Cordon-Ragot a také české vrchařky Nikoly Noskové. Zaafu se také podařilo registrovat ve druhé nejvyšší divizi a sezónu odstartoval výbornými výkony na velkých závodech v Evropě i v zámoří. Nosková během prvních týdnů nové sezóny zaznamenala několik slibných výsledků, včetně třetího místa na jednorázovém závodě Vuelta CV Feminas.

Tým dokonce získal divoké karty na španělskou Vueltu a na Paříž-Roubaix.

Jenže podle zákulisních informací tým nemá dostatek finančních prostředků a závodnice nedostávají žádnou mzdu a uhrazeny nebyly ani další závazky. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zahájila vyšetřování a rozhodne o budoucnosti týmu. Podle některých spekulací se Zaaf už nezúčastní žádných závodů. To však zatím není jisté, dalším závodem na programu týmu je nedělní Gent-Wevelgem.

Majitel týmu Riad Belatreche se pokusil o vznik ženského celku už v roce 2022, ale podle španělského novináře Raúla Banqueriho už tehdy nesplnil závazky a po několika měsících tým zanikl, aniž by se podařilo sestavu registrovat u UCI.


 

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE