Australan Schultz je poslední posilou týmu Israel-Premier Tech

24.12.2022 | Marek Matějka, foto Sirotti

Australan Schultz je poslední posilou týmu Israel-Premier Tech

Nick Schultz si po rozpadu projektu B&B Hotels musel hledat náhradní angažmá a až na samém konci roku 2022 našel jedno volné místo v sestavě Israel-Premier Těch. Druhodivizní tým sice už uzavřel soupisku, ale pro schopného vrchaře se rozhodl udělat výjimku.

Poslední posilou Israel-Premier Tech měl být Brit Stevie Williams, který přišel z Bahrain Victorious a byl 28. členem izraelského celku. Když se na trh vrátil Schultz, pro Kjella Carlströma, ředitele IPT, to byla velká příležitost. Jsme rádi, že jsme pro Nicka Schultze našli místo v týmu. Stejně jako Stevie Williams přišel Nick na trh pozdě, ale je to závodník, o kterého jsme měli okamžitě zájem. Nick je skvělý vrchař a bude klíčovou podporou pro naše lídry v celkovém pořadí a klasikách a zároveň bude usilovat o své vlastní výsledky, což dokázal, když mu letos při jeho první účasti na Tour de France jen těsně uniklo etapové vítězství. Těšíme se, že Nickovi pomůžeme v růstu a že v týmu zaujme důležitou roli,“ říká Carlström.

Carlström připomněl 10. etapu letošní Tour de France s cílem v Megéve, kde Schultz bojoval o životní triumf do posledních centimetrů trati. V dojezdu do poměrně náročného stoupání jel takticky vyzrále, čekal na poslední desítky metrů a spoléhal na svůj dobrý spurt, jenže se dostal do souboje s Magnusem Cortem, který má sprinterské vlohy ještě o něco lepší. Schultz má na kontě zatím dvě profesionální vítězství, toho druhého dosáhl na Pustevnách. V Beskydech vyhrál 2. etapu loňského ročníku Sazka Tour a oblékl si dres lídra závodu.

„Jsem moc rád, že mohu v našem týmu přivítat Nicka Schultze. Je to solidní a všestranný profesionál a navíc je o něm známo, že je vynikajícím spolujezdcem, určitě dobře zapadne do našeho týmu. Vítej v IPT, Nicku,“ dodává majitel IPT Sylvan Adams. 

Osmadvacetiletý rodák z Brisbane si oddechl, že po kolapsu B&B Hotels měl ještě někdo zájem o jeho služby: Jsem opravdu vděčný týmu IPT, že mi nabídl smlouvu tak pozdě v roce. Doufám, že budu hrát důležitou roli při pomoci týmu, kdekoli budu moci, a také budu ambiciózní a budu se snažit dosáhnout nějakých výsledků, abych splatil důvěru, kterou mi tým projevil. Celkově se těším, až budu se všemi na závodech a budu se moci zapojit. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE