Belgičané nominovali svůj dream team pro Mistrovství světa ve Flandrech

06.09.2021 | Marek Matějka, foto ASO / Pauline Ballet, Sirotti

Belgičané nominovali svůj dream team pro Mistrovství světa ve Flandrech

Wout van Aert bude lídrem osmičlenného týmu belgického národního výběru pro domácí světový šampionát ve Flandrech. Sven Vanthourenhout, manažer belgického týmu nezapomněl ani na Remca Evenepoela a další hvězdy.

Logicky se však nedostalo na všechny ambiciózní belgické cyklisty. V rolích fanoušků budou například Tim Wellens, Greg Van Avermaet, Oliver Naesen, Tosh van der Sande a Philippe Gilbert. Sven Vanthourenhout vybral jiné závodníky. Lídrem bude Wout van Aert a pomáhat mu budou Tiesj Benoot, Victor Campenaerts, Tim Declercq, Yves Lampaert, Jasper Stuyven, Dylan Teuns a Remco Evenepoel.

Podle Vanthourenhouta jsou si všechny hvězdy vědomy svých rolí. Lídrem je Wout van Aert a ani poslední výsledky Remca Evenepoela na tom nic nemění. Velmi dlouhý a těžký závod s úseky na kostkách s potenciálním spurtem skupiny o titul je ideální tratí pro Van Aerta. „Remco se od her hodně zlepšil, ale není důvod kvůli tomu měnit role v týmu. S každým nominovaným jsme se dohodli a Remco si toho je vědom. Samozřejmě ho nebudeme žádat, aby 100 kilometrů tahal peloton. Na to už má příliš mnoho dobrých výsledků. Pojede tak, aby vydržel do rozhodujících momentů a my ve finále měli silný tým,“ cituje Sporza manažera národního týmu.

Druhým chráněným závodníkem vedle Van Aerta bude Jasper Stuyven, letošní vítěz Milán - Sanremo. "Vyhrál Sanremo. Umí dlouhé závody a je vhodný typ závodníka. Jasper je velmi inteligentní a dokáže se během závodu rozhodovat. Chceme, aby šetřil síly tak dlouho, jak to jen bude možné."

„Nepředpokládám hromadný sprint. Pokud se bude útočit, určitě se peloton roztrhá. Pozice v pelotonu bude velmi důležitá, ale na to máme tým. Máme kluky, kteří jsou zvyklí jezdit klasiky a kteří vědí, co v závodě dělat," vysvětluje Vanthourenhout.

Do konečného výběru se nedostali závodníci, kteří v minulosti byli oporami národního týmu. Greg Van Avermaet se letos pere se ztrátou formy, bývalý mistr světa Philippe Gilbert hledá motivaci a Tim Wellens byl dlouho mimo hru kvůli zdravotním problémům a přednost dostali jiní. Smůlu má také Jasper Philipsen, vítěz dvou etap na Vueltě.

Benoot, Campenaerts, Declercq, Lampaert a Teuns budou plnit týmové úkoly. Od Belgičanů se očekává, že budou kontrolovat závod. Jsou favority a jsou doma. Z počátku bude dlouhý únik držet na uzdě Declercq. Udávat tempo umí i ostatní, ale Lampaert, Teuns a Benoot mohou také útočit a chytat nebezpečné útoky soupeřů.

Belgičané mají velké ambice i v individuální časovce. Startovat budou Wout van Aert a Remco Evenepoel a pro oba je cílem medaile, která jim na Olympijských hrách unikla. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste