Elkov Author nejlepším týmem evropského rankingu

05.02.2019 | Marek Matějka

Elkov Author nejlepším týmem evropského rankingu

Hradecký tým píše českou cyklistickou historii. Vůbec poprvé se stal pro novou sezonu nejlepším kontinentálním týmem v žebříčku Europe Tour. Po loňském roce, kdy obsadil třetí příčku, je i v letošním roce na pozici, která mu zajišťuje start na všech závodech druhé kategorie UCI.

Tohoto postavení dosáhl po započtení UCI bodů v lednovém UCI rankingu. V žebříčku, který je složen z ProContinental a Continental týmů, na prvním místě figuruje tým Cofidis a týmu Elkov Author patří celkové 17. místo a 1. místo v kategorii UCI Continental. Dalšími dvěma kontinentálními týmy, které mají stejné právo, jsou belgický Tarteletto - Isorex a irský EvoPro Racing. 

Elkov Author má tak i v letošním roce garanci kvalitního závodního kalendáře. „S umístěním v top 3 jsme trochu počítali, nicméně jeho potvrzení je pro nás velkým plusem. Nemusíme například složitě vyjednávat s francouzskými organizátory a bez problému se dostaneme na jejich startovní listiny. Náš kredit roste a můžeme také snáze startovat i na závodech vyšší kategorie,” sdělil ředitel týmu Vladimír Vávra.

Elkov Author, který po sezoně poměrně výrazně obměnil kádr, se v současné době již skoro měsíc připravuje ve španělském Calpe, kde trénuje i velká část profesionálních týmů z vyšších kategorií. „Najíždíme poměrně slušné objemy a postupně zapojujeme úseky v kopcích. Máme za sebou už i první testy a všichni závodníci mají velmi slušnou výkonnost. V závěru soustředění se má ještě vylepšit počasí, takže bychom měli absolvovat všechny tréninkové dávky podle plánu,” přiblížil přípravu trenér Otakar Fiala.

Po několika letech mění tým i své barvy, kdy se dominantní černá změní na tmavě modrou. Stejně tak se změní i design kol Author, který bude připraven v jedinečném týmovém designu a v týmových barvách budou i helmy Ekoï. Co se však nemění, je spolupráce se společností Kalas Sportswear, kdy se Elkov Author zařazuje i v této sezoně mezi další špičkové týmy jako Euskadi – Murias, Corendon - Circus nebo kompletní britský národní tým, které závodí v této značce. Spokojenost ohledně spolupráce vyjádřil i marketingový ředitel společnosti Kalas Sportswear a bývalý elitní závodník František Raboň: „Po prvním roce jsme nadšeni z výsledků nejlepšího českého týmu. Podařilo se získat domácí mistrovské tituly i spoustu dalších cenných vítězství, a to vždy v barvách Kalas Sportswear. Našim potvrzením o dobře zvolené spolupráci je i dominance mezi kontinentálními týmy.”

Každý jezdec týmu Elkov Author nafasoval do nové sezony kompletní balík oblečení, které zajišťuje závodníkům jízdní komfort při všech podmínkách. „Oblečení je opravdu na top úrovni. Skvěle sedí, není nutné nic upravovat a při tréninku a závodu se člověk může plně soustředit na svůj výkon a ví, že ho oblečení podrží”, říká Alois Kaňkovský, jeden z nejzkušenějších závodníků týmu Elkov Author.

Tým ve Španělsku setrvá do půlky února a po týdenní pauze se přesune do chorvatského Umagu, kde ho bude čekat závěrečný přípravný blok. Ten však již bude obohacen o první UCI závody. Těmi bude série tradičních istrijských podniků ve složení Umag Trophy UCI 1.2, Poreč Trophy UCI 1.2 a Istrian Spring Trophy UCI 2.2.

Foto Jan Brychta/světcyklistiky.cz 
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste