GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje odložena

25.03.2020 | TZ ČSC, Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje odložena

Pandemie viru COVID-19 zasáhla ve velké míře i sport a prostějovská cyklistika bohužel není výjimkou. S ohledem na platná nařízení a nejistý vývoj situace se pořadatelé rozhodli odložit druhou nejvýznamnější akci, která se měla 2. 5. 2020 uskutečnit na prostějovském velodromu, GP ČSC VC Olomouckého kraje. Přesto, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) prozatím zrušila závody do konce dubna, pořadatelé nechtějí nic ponechat náhodě a začnou pracovat na alternativní variantě.

Na tradiční silné obsazení domácí i zahraniční špičky v dráhové cyklistice si tak fanoušci, kteří každoročně vytvářejí akci skvělou atmosféru, budou muset počkat minimálně do srpna. UCI prozatím není schopna garantovat přidělení náhradního termínů v rámci mezinárodního kalendáře závodů, kdyby však šlo vše podle plánu, závod by se měl uskutečnit 25. – 26. 8. 2020, tedy bezprostředně před největší událostí dráhové sezóny u nás – Memoriálem Otmara Malečka.

„Všechno zlé je pro něco dobré a v tomto konkrétním případě by mohl náhradní termín závodu zajistit ještě větší prestiž. Dá se očekávat, že závodníci, kteří by přijeli na Malečka, což je závod s velkou tradicí a jménem ve světě, by si rádi program obohatili také o GP ČSC. Pracujeme s různými alternativami, každopádně velkou výhodou pro nás je, že po rekonstrukci velodromu disponujeme ideálními prostory pro to, abychom mohli závodníky hostit i po několik dní a zařadit obě akce za sebou,“ říká ředitel obou závodů Michal Mráček.

V loňském roce se závod dočkal velkého ohlasu, když v rámci boje o olympijské kvóty se na start postavilo několik mistrů Evropy a světa a konkurence byla opravdu veliká. Podobný scénář by se však mohl opakovat i letos: „Tím, že se závody ruší, budou závodníkům body v žebříčku chybět. Myslím si ale, že více než body, bude závodníky motivovat prodat, co v tréninku nadřeli a kvůli nucené pauze nemohli ukázat.“

Přípravy na jeden z prostějovských vrcholů sezóny nařízená opatření prozatím nezastaví: „Momentálně usilovně jednáme o změně termínu. Doufáme, že budeme moct brzy přistoupit k dalším krokům jako rozesílání pozvánek, doladění startovní listiny a dalších aspektů, které k organizaci patří. Pokud se vše povede, mohl by Prostějov na závěr léta zažít sportovní týden nabitý skvělými souboji na našem velodromu!“ vzkazuje s optimismem Michal Mráček.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste