Grand Départ v Praze?

23.01.2020 | Jiří Vlasák, foto: Tour de France

Grand Départ v Praze?

Včera proběhlo v Praze jednání s představiteli společnosti A.S.O., pořadatele nejprestižnějších světových cyklistických podniků, o možném startu Tour de France v Praze. Tento Grand Départ obvykle zahrnuje dvě až tři etapy na území vybraného státu.

Podle pražského radního Víta Šimrala, který má na starosti školství a sport, má Praha zájem hostit v budoucích letech start obou nejvýznamnějších Grand Tour, tzn. kromě Tour i Giro d´Italia. Jistého zatím není nic, ale jednání probíhají a vypadají nadějně.

Tour nepravidelně střídá starty v zahraničí s domácími městy. V posledních letech se tak dostalo na Belgii, Nizozemsko, Německo či Británii. Příští rok je na řadě Kodaň.

Pořádat start tohoto závodu, který patří k nejsledovanějším sportovním podnikům na světě, není zadarmo. Ale na druhou stranu jde o mimořádnou propagaci pořádající země i podpory cyklistiky v této zemi.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Tomas
To by bylo super. ......ale Liberec nám ukázal, že vlastně ani raději nee.
23.01.2020 15:27:44
Mrak
Před 3-4 lety byla pořadatelem Gira (přesněji jeho zástupci v ČR) požadována finanční garance 200 mil.Kč. Tato byla požadována po ČSC.
24.01.2020 13:46:56