O charakteru trati a konkurenci, která se na Rhodosu sešla, jsme informovali v upoutávce. Takže jen připomeňme, že dnes bylo na pořadu 180 km ve zvlněném terénu o necelých dvou tisících výškových metrech. Průběh víc než kopce ovlivnil vítr, zvláště v druhé polovině etapy. Peloton se tu dost nadělil. 

25 km před cílem se podařilo odjet čtveřici, kde společně s Jakubem Otrubou byl i Matúš Štoček. Matúš byl aktivní už v předešlém průběhu etapy a v úniku dal své síly do služeb Jakuba. Bylo hlavně zásluhou slovenského cyklisty, že se podařilo odjet hlavní skupině až na 45 sekund. 

Pak se to přestalo hodně líbit především cyklistům rakouského Vorarlbergu a německého Lotto-Kern Haus, kteří začali z náskoku uprchlíků postupně ukrajovat. Téměř se jim to nakonec podařilo, ale právě jen téměř. Na dva už nestačili, v konečném účtování jim scházely pouhopouhé tři vteřinky.

(Zleva): Gert Kivistik, Matúš Štoček, Márton Dina, Jakub Otruba, Karel Camrda, Daniel Turek, Jan Kašpar

Etapu vyhrál dánský cyklista Rasmus Bøgh Wallin z dánského kontinentálního Restaurant Suri-Carl Ras před Jakubem Otrubou. Vítěze bychom v Čechách mohli dobře znát, protože to byl on, kdo ovládl loňský ročník Okolo jižních Čech.

Za první dvojicí přijelo 24 lidí, kde byli z ATT Investments ještě Daniel Turek (8.) a Gert Kivistik (20.). Estonský nováček se však díky bonifikačním sekundám z prémií dostal v průběžné klasifikaci na 3. místo. S odstupem dalších 9 vteřin bylo klasifikováno dalších 18 jezdců, mezi nimi i Karel Camrda, což ho podle aktuálně dostupných výsledků dostalo na průběžné 8. místo mezi mladíky.

Všichni z týmu si odpracovali své, Márton Dina ale chytil 5minutový zásek, který ovšem nebyl důsledkem nedostatečné výkonnosti. Dva kilometry před cílem se totiž zamotal do pádu, a jelikož byl cíl na kopci, na ochrannou zónu se tu nehrálo.

"Podařilo se realizovat to, co jsme si před etapou domluvili. Jeli jsme na Jakuba a Mártona, Gert měl zkusit jít po prémiích. Jednu vyhrál a v jedné byl druhý, takže zítra nastoupí v červeném dresu. Do zítřejší etapy máme velmi dobrou výchozí pozici," doplnil informace Petr Kaltofen.

Zítra je tedy na programu druhá, závěrečná a těžší etapa: 169 km a 1850 vertikálních metrů.